Aktualności i ogłoszenia

W sobotę, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu i konferencję o modlitwie Słowem Bożym. Szczególnie zapraszamy osoby, które chcą pogłębiać ducha modlitwy oraz te, które jeszcze nie znalazły dla siebie miejsca w istniejących w parafii wspólnotach.

Zapraszamy na Msze św. „kolędowe” w intencji Parafian. W poniedziałek, na godz. 18.00 zapraszamy Mieszkańców ulicy Ułanów, we wtorek Mieczysława Pszona, w środę Pilotów, Seniorów Lotnictwa i Spadochroniarzy, w czwartek Janusza Meissnera, w piątek alei Jana Pawła II, a w sobotę ulicy Markowskiego. Kapłani, podczas Mszy udzielają indywidualnego błogosławieństwa, przy zachowaniu zalecanego dystansu.

W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Poświęcimy kredę i kadzidło, które będzie rozprowadzała Liturgiczna Służba Ołtarza. Ofiarami na tacę i do skarbony wspieramy misje i dzieło Kolędników Misyjnych. Dzieci, które będą uczestniczyć w Mszy św. o godz. 11.00, prosimy o przyniesienie koron.

W czwartek, w ostatni dzień roku, zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – błagalne. Modlitwę rozpoczniemy wcześniej, o godz. 16.30, a o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. Podziękujemy Bogu za otrzymane dobro, przeprosimy za grzechy i zaniedbania oraz poprosimy o błogosławieństwo w nadchodzącym roku. Nie będzie Mszy św. o 24.00.

W czwartek, w Wigilię Bożego Narodzenia, nie będzie Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00. Zasiądziemy w rodzinach przy wigilijnym stole. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, przeczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, łamaniu opłatkiem oraz o śpiewie kolęd. Na godz. 24.00 zapraszamy na „Pasterkę”. Przed „Pasterką”, o godz. 23.30 będzie modlitewne czuwanie i zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ofiary na tacę składane w czasie Pasterki przeznaczone zostaną na Fundusz Obrony Życia Dziecka Poczętego.

Spowiadamy każdego dnia w czasie porannych Mszy św. i od godz. 17.30, oraz w czwartek od godz. 15.00 do 18.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni tydzień.

We wtorek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w dni powszednie.

Od jutra rozpoczynamy Roraty, które będą odprawiane przez cały Adwent, w dni powszednie o g. 6.30. Gorąco zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do uczczenia Matki Bożej.

Adwent rozpoczniemy rekolekcjami, które poprowadzi o. Józef Matras – nasz współbrat pijar.