Aktualności i ogłoszenia

W czwartek, 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do nawiedzenia naszego pijarskiego kościoła przy ul. Pijarskiej 2, gdzie odbywają się uroczystości odpustowe.

W sobotę, jako pierwszą miesiąca, Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie odprawione po Mszy świętej o godz. 730. Wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych na Mszy św. o godz. 18.00 i podczas adoracji do godz. 21.00.

W środę przypada święto św. Marii Magdaleny, w czwartek święto św. Brygidy, a w sobotę święto św. Jakuba, Apostoła. Wspominamy w tym dniu także św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po każdej Mszy Świętej będziemy prosić Boga o błogosławieństwo i rozwagę dla kierowców. Następnie na parkingu przed kościołem będzie błogosławieństwo pojazdów.

W poniedziałek, 13 lipca, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z procesją ze światłami, po wieczornej Mszy Świętej.

W imię miłości do Ojczyzny i w duchu wielkiej za nią odpowiedzialności bardzo proszę Was wszystkich, także osoby starsze, które dobrze pamiętają czasy walki z Kościołem i jego nauczaniem, abyście w najbliższą niedzielę, 12 lipca br., jak najliczniej wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich i zgodnie z właściwie ukształtowanym sumieniem opowiedzieli się za tym kandydatem na urząd prezydenta RP, którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci.

W niedziele lipca i sierpnia nie odprawiamy Mszy św. o godz. 18.00. Msza św. wieczorna jest o godz. 19.15. W dni powszednie lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

W związku z rozpoczynającymi się wakacjami, przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00! Msza św. wieczorna będzie tylko o godz. 19.15. W dni powszednie lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

Centrum Kultury Calasanz ogłasza zapisy na półkolonie, dla dzieci w wieku szkoły podstawowej, które odbędą się w dniach od 29 czerwca do 10 lipca. Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15. 

Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej i Centrum Kultury Calasanz zapraszają dzieci w wieku szkoły podstawowej na półkolonie organizowane w dniach 29.06-10.07.2020 oraz dzieci w wieku 10-15 lat na kolonię do Władysławowa w dniach 20.07-2.08.2020 r. Szczegóły pod nr 604269411