1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka.
Także dzisiaj o godz. 16.00 będzie Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz dla ich rodziców.

2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawione zostaną do południa o godz. 6.30, 8.00, 9.30, po południu o godz. 16.30, 18.00 i 19.15. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy: jeden posiłek do syta oraz wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje co prawda pod sankcją grzechu wszystkich wierzących od 18 do 60 roku życia, ale również pozostali wierzący, o ile nie będzie to ze szkodą dla zdrowia, powinni podjąć zobowiązanie postu ścisłego w tym dniu, w duchu pokuty i dziękczynienia za krzyżową ofiarę Pana Jezusa.
W Środę Popielcową rozpoczyna się również okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który będzie trwał do Uroczystości Trójcy Świętej. W tym czasie każdy wierzący powinien odprawić spowiedź świętą. Zachęcamy, aby od spowiedzi rozpocząć również czas Wielkiego Postu.

3. W najbliższy piątek zapraszamy na pierwsze nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odprawiane będą: dla dzieci o g. 16.30,
dla dorosłych po wieczornej Mszy Świętej
dla młodzieży i studentów o godz. 19.30.
Zachęcamy do licznego udziału.
Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy również nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Będą one odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu rozpoczynają się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum oraz dla tych gimnazjalistów, którzy chcieliby takie przygotowanie rozpocząć, bo nie uczynili tego w latach poprzednich. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w tym tygodniu w czterech terminach do wyboru: we wtorek – 12 lutego o godz. 17.00 i 18.00 oraz we czwartek – 14 lutego również o godz. 17.00 i 18.00.

5. Na Mszę Świętą dla dzieci przedszkolnych zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

6. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Bardzo prosimy o przekazanie 1% podatku na potrzeby funkcjonowania świetlicy w naszej parafii. O. Jacek powie teraz kilka informacji na ten temat.