1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a za tydzień będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w tym miesiącu obchodzą swoje małżeńskie jubileusze.
- Po południu zapraszamy na pierwsze w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które rozpocznie się o godz. 17.00.

2. Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej odbędzie się jutro po Mszy Świętej wieczornej. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się natomiast we wtorek po Mszy Św. wieczornej.

2. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odprawiane będą: dla dzieci o g. 16.30,
dla wszystkich po wieczornej Mszy Świętej
dla młodzieży i studentów o godz. 19.30.

3. Od dzisiaj do skarbony - serca można składać ofiary, które zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym w naszej parafii: na opłacenie obiadów dla dzieci w szkołach, na potrzeby wolontariatu parafialnego oraz grupy charytatywnego.

4. Za tydzień – w niedzielę 24 lutego nasza parafia przeżywać będzie NAWIEDZENIE obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II.
Do wydarzenia tego przygotowujemy się od piątku przez Nowennę do Bożego Miłosierdzia odprawianą po wieczornej Mszy Świętej oraz przez modlitwę o dobre przeżycie czasu nawiedzenia.
Do tej modlitwy pragnę zaprosić wszystkich Was, w Waszych rodzinach i indywidualnie. Może posłużyć temu modlitwa, która została wydrukowana w gazetce Głos Ostrej Bramy. W tej samej gazetce jest też plan rekolekcji i plan całego nawiedzenia.
Chcę jednak zwrócić uwagę na kilka spraw.
• Od jutra do środy rekolekcje przeżywać będą dzieci szkół podstawowych.
• Od czwartku do soboty będą rekolekcje o „Bożym miłosierdziu”, dla gimnazjalistów, młodzieży, studentów i wszystkich dorosłych. Wygłosi je ks. Mirosław Tosza, duszpasterz osób bezdomnych.
Będzie to takie bezpośrednie przygotowanie do dobrego przeżycia czasu nawiedzenia. Wykorzystajcie zatem ten czas. Nauki ogólne będą o 9.30 i 18.00, dla gimnazjalistów o 11.00, dla młodzieży starszej i studentów o 19.30.
• W najbliższą niedzielę Msze Święte do południa będą o zwykłych godzinach. Ale pragnę prosić, aby jak najliczniej przyjść po południu. W oczekiwaniu na przybycie Obrazu odśpiewamy Gorzkie Żale, a potem na modlitwie oczekiwać będziemy na przybycie obrazu. O godz. 17.00 uroczystej Eucharystii przewodniczył będzie Bp Grzegorz Ryś.
• Nie będzie zatem Mszy Świętej o godz. 18.00 a także Mszy Świętej o 19.15. Będzie natomiast Msza Święta o godz. 20.00 sprawowana w intencji powołań. Chcę przy okazji poinformować, że intencja przyjęta na godz. 18.00 zostanie odprawiona o 17.00, a intencja z 19.15 o godz. 20.00.
• Po Eucharystii o godz. 20.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i rozpocznie się całonocne czuwanie grup parafialnych i mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii, tak jak to dzieje się w Wielki Piątek. W gazetce oraz na stronie internetowej znaleźć można dokładny plan adoracji z podziałem na ulice.
• W czwartek przed kościołem będzie stanowisko Wydawnictwa św. Stanisława, na którym będzie można nabyć pamiątkowe obrazki nawiedzenia, książki, plakaty i chorągwie do ustrojenia okien mieszkań oraz znicze, które posłużą do ozdobienia terenu wokół kościoła i oświetlenie go na nocne czuwanie.

5. Kochani, zachęcam, aby w każdej rodzinie podjąć modlitwę o dobre przeżycie czasu nawiedzenia. Przygotujmy serca przez rekolekcyjną spowiedź. A nade wszystko potraktujcie wydarzenie nawiedzenia, jako czas łaski, czas miłosierdzia dla każdego i każdej z Was i dla Waszych rodzin. Przyjdźcie zatem licznie.