1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo małżonków, którzy w marcu świętują swoje małżeńskie jubileusze.
- Po południu, na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.

2. Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej odbędzie się jutro po Mszy Świętej wieczornej. Natomiast spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w najbliższą środę o godz. 20.00.

3. We wtorek – uroczystość św. Józefa. Tego dnia nastąpi również inauguracja Pontyfikatu nowego Papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

4. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, odprawianą dla dzieci o godz. 16.30. Natomiast Droga Krzyżowa po Mszy Świętej o godz. 18.00 zostanie odprawiona na ulicach naszej parafii. Serdecznie zapraszamy dorosłych oraz młodzież do wzięcia w niej udziału.

5. W najbliższą sobotę 23 marca, o godz. 11.00, w Kościele parafialnym p.w. Najświętszego Imienia Maryi, przy ul. Dzielskiego 1, czterech kleryków z naszego Seminarium: Radosław Boboń, Janusz Dudek, Andrzej Lisiak i Michał Warzyc złoży zakonne śluby uroczyste. Parafian zapraszamy na uroczystość i prosimy o modlitwę w intencji składających śluby. Kleryk Andrzej Lisiak w ubiegłym roku przebywał w naszej parafii, pomagając w duszpasterstwie.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie przyniesionych palm będzie się odbywać podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta Msza Święta z procesją z palmami będzie o godz. 11.00. Na tę godzinę zapraszamy szczególnie dzieci i prosimy o przyniesienie palm wykonanych własnoręcznie. W Niedzielę Palmową, po Mszy Świętej o godz. 19.15, będzie NABOŻEŃSTWO POKUTNE i okazja do spowiedzi dla młodzieży i studentów. Zapraszamy.

7. Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne 11 Gimnazjum serdecznie zapraszają na dzień otwarty 21 marca tj. czwartek od godz. 18.00 do 19.30. W programie: spotkanie z dyrektorem szkoły, zapoznanie z ofertą edukacyjną, prezentacja osiągnięć uczniów.

8. Dzisiaj członkowie Grupy Charytatywnej rozprowadzają baranki wielkanocne, których nabycie będzie formą pomocy jaką Caritas i nasza parafia udziela ubogim.

9. Do skarbony - serca można składać od dzisiaj ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na dekorowanie kościoła w ciągu całego roku. Dzięki tym ofiarom możemy cieszyć się pięknymi kompozycjami kwiatowymi, które przyozdabiają prezbiterium i kaplice naszego kościoła. Dziękujemy z serca za Waszą ofiarność.

10. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Kałkowa-Godowa, która odbędzie się w najbliższą sobotę 23 marca. Zapisy w zakrystii.