1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo rodzin.

2. Z racji Niedzieli Bożego Miłosierdzia, dzisiaj o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na tę modlitwę szczególnie tych, którzy nie będą mogli nawiedzić Sanktuarium w Łagiewnikach. Następnie adoracja w ciszy trwać będzie do godz. 17.30.

3. Jutro – 8 kwietnia przypada przeniesiona z 25 marca, liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte z homilią będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Dzień ten przeżywany jest jako Dzień Świętości Życia i z tej racji w czasie Mszy Świętych o g. 8.00, 9.30 i 18.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Modlitwa ta trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmówieniu dziesiątka różańca oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka. Gorąco zachęcamy do tej formy włączenia się w modlitwę Kościoła o ochronę życia dziecka poczętego.

4. Spotkanie osób działających w Wolontariacie Parafialnym odbędzie się jutro o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkie osoby, zarówno młodzież jak i dorosłych, którzy chcieliby włączyć się w działalność Wolontariatu w naszej parafii. Prosimy także, aby osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy wolontariuszy zgłaszały się do księdza proboszcza.

5. Pragniemy przypomnieć, że w każdy czwartek w kaplicy Kalasancjusza jest prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 15.00 modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia, a następnie adorujemy w ciszy do godz. 18.00. W tym czasie trwa również stały dyżur spowiedników.

6. W najbliższy piątek zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych z serii „Katecheza w obrazach”. Katecheza kwietniowa nosi temat: „Głosiciele wiary. Wiara rodzi się ze słuchania i świadectwa życia”. Początek katechezy o godz. 19.00 w sali pod kościołem.

7. Do skarbony - serca można nadal składać datki na całoroczne dekorowania naszego kościoła.

8. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Bardzo prosimy o przekazanie 1% podatku na potrzeby funkcjonowania świetlicy w naszej parafii. Można to uczynić przez wpłatę na Fundację „Krąg Przyjaciół Dziecka”. Informacje jak to poprawnie zrobić znajdują w folderach wyłożonych z tyłu kościoła na stoliku. Do zabrania jest też płyta z formularzem PIT.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Najnowszy numer miesięcznika List dotyczy spowiedzi świętej.