Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo małżonków, którzy w kwietniu obchodzą swoje małżeńskie jubileusze.

2. W czwartek w kaplicy Kalasancjusza jest prowadzona Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 15.00 modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia, a następnie adorujemy w ciszy do godz. 18.00. W tym czasie trwa również stały dyżur spowiedników.

3. Krakowska Grupa Medytacyjna, działająca w ramach Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskie oraz na rzecz Nowej Ewangelizacji, za wiedzą ks. bpa Grzegorza Rysia serdecznie zaprasza na wspólną medytacyjną modlitwę w ciszy w naszym kościele, w najbliższą środę, 24 kwietnia o godz. 19.00. Spotkanie poprowadzi ojciec Włodzimierz Zatorski, podprzeor opactwa benedyktynów w Tyńcu oraz oblaci tej organizacji.

4. „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”- tak brzmi hasło tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, które będzie też mottem Europejskiego Forum Młodych - Rio in Częstochowa! Katolicka Wspólnota Emmanuel pragnie zaprosić do uczestnictwa w Europejskim Forum Młodych Rio in Częstochowa!, które odbędzie się w dniach 23-28 lipca 2013r. Wydarzenie jest organizowane przy współpracy z Kurią Metropolitalną w Częstochowie. Młodzi z całej Europy będą duchowo przeżywać Światowe Dni Młodzieży, jednocząc się z Papieżem Franciszkiem, który spotka się w tym czasie z młodzieżą zgromadzoną w Rio de Janeiro w Brazylii. W programie spotkania przewidziane są: codzienna wspólna Eucharystia i Adoracja, różnorodne warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty. Dlatego jeśli masz od 16-30 lat, chcesz poznać ludzi z różnych części Europy, rozwijać swoje talenty i oddać swój wolny czas z Bogu, serdecznie zapraszamy! Więcej informacji na plakacie oraz stronie internetowej www.rioinczestochowa.pl.

5. Akcja Katolicka naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Świnic Warckich, Głogowca - miejsc związanych ze św. Siostrą Faustyną oraz do Lichenia, Kalisza i Leśniowa - Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin. Pielgrzymka odbędzie się w dniach: 28, 29 i 30 czerwca. Całkowity koszt to 250 zł od osoby. Zapisy z podaniem PESEL oraz wpłaty w zakrystii. Bliższe informacje na tablicach ogłoszeń.