1. W miesiącu maju zapraszamy do uczestniczenia w Nabożeństwach Majowych, które odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele o 17.30.

2. Jutro, 13 maja zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną oraz pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją. Postarajmy się w nim licznie uczestniczyć.

3. Także jutro, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Wolontariatu Parafialnego. Zapraszamy także osoby, które chciałyby włączyć się w działalność tej grupy.

4. W środę, po Mszy Świętej wieczornej będzie spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja.

5. W najbliższy piątek zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych z serii „Katecheza w obrazach”. Katecheza majowa będzie na temat: „Doświadczenie wiary – wzór wiary Abrahama”. Początek katechezy o godz. 19.00 w sali pod kościołem.

6. Dyrekcja Gimnazjum Nr 11 i LO XXIII zaprasza na Piknik Rodzinny w dniu 18 maja, w sobotę w godzinach popołudniowych, od 14.00 do 18.00. Piknik odbędzie się na terenie szkoły przy ul. Seniorów Lotnictwa 5

7. W czasie wakacji w ramach działalności naszej świetlicy organizujemy kolonię letnią: Odkrywamy tajemnice Bieszczadów – Solina 2013. Termin: 25 lipca – 6 sierpnia 2013 r. Koszt: 1050 PLN. Możliwe dofinansowanie do uzgodnienia z kierownikiem świetlicy. Adresaci: W pierwszej kolejności dzieci w wieku szkoły podstawowej urodzone od 2004 roku. W programie m.in.: wycieczki turystyczno-krajoznawcze po Bieszczadach, przejazd Bieszczadzką Kolejką Wąskotorową, zwiedzanie muzeum biblijnego, rejs po Jeziorze Solińskim, wyjścia na kąpielisko, zajęcia plastyczne, rękodzieło i konkursy, zajęcia sportowe, pogodne wieczorki, spotkania modlitewne. Więcej informacji można uzyskać w świetlicy w godzinach jej funkcjonowania. Można też pobrać karty zgłoszeniowe, które należy złożyć do 24 maja br.

8. W najbliższą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 9.30 będziemy gościć w naszej parafii chór nauczycieli z Horn w Austrii. Po Mszy św. pod kościołem chór zaśpiewa także świeckie, tradycyjne pieśni z Dolnej Austrii.

9. W najbliższą niedzielę organizujemy V Parafialny Piknik Rodzinny. Chcemy, żeby była to okazja dla całych rodzin do miłego spędzenia niedzielnego popołudnia i integracji. W programie: finały Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Proboszcza Parafii oraz Koncert Charytatywny zespołów muzycznych i pokazy zespołów tanecznych. W czasie trwania festynu odbędzie się kwesta na rzecz fundacji „Koliber” dla dzieci z chorobami nowotworowymi. Piknik rozpocznie się o godz. 14.00, z zakończy ok. godz. 20.00. Już od godziny 11.00 rozpocznie się także Akcja Krwiodawstwa w specjalnie do tego przystosowanym autobusie. Akcja ta potrwa do godz. 15.00. Gorąco zapraszamy w przyszłą niedzielę całe rodziny. Zgłoszenia drużyn do turnieju piłki nożnej należy przesyłać do piątku włącznie, na mailowy adres parafii, albo w zakrystii. Organizacja festynu pociąga pewne nieuniknione koszty. Dlatego prosimy również parafian o pomoc w sfinansowaniu kosztów organizacji ofiarami do skarbony – serca dzisiaj i za tydzień.