1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo osób samotnych, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo dzieci.

Po południu, o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.30 ostatnie Nabożeństwo Czerwcowe.

2. Rozpoczęły się wakacje. W związku z tym przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 1800! Msza święta wieczorna będzie tylko o godz. 19.15.  

3. W lipcu i sierpniu ulegają również zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria nie będzie czynna w poniedziałki, a we wtorki i czwartki będzie czynna nieco później, czyli od 19.00 do 20.00. Informacje o zmianach znajdują się w gablotach.

4. W tym tygodniu przypada:

- Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza Święta w intencji powołań zostanie oprawiona o godz. 18.00

- Pierwszy Piątek Miesiąca. W czasie wakacji nie będzie Mszy Świętej dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi będzie podczas Mszy Świętych porannych i wieczornej. 

- Pierwsza Sobota Miesiąca: Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie odprawione po Mszy świętej o godz. 8.00. Wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. W tej intencji o godz. 17.00 różaniec, Msza Święta i adoracja do godz. 21.00.

5. Rozpoczął się czas letnich temperatur. W związku z tym pragniemy zwrócić uwagę na osobistą, aczkolwiek ważną kwestię odpowiedniego stroju, w jakim udajemy się na Msze Święte, czy inne nabożeństwa w kościele. Nierzadko zdarza się bowiem, że osoby wybierające się na Mszę Świętą mylą kościół z miejscami letniego wypoczynku. Tymczasem kościół jest przestrzenią, której ze względu na swój charakter, a nade wszystko na obecność Najświętszego Sakramentu należy się szacunek. Prosimy zatem o przychodzenie do świątyni, pomimo upałów, w stroju wyrażającym szacunek do miejsca i różniącym się od stroju plażowego czy sportowego.

Rozpoczęte wakacje niech nie będą czasem wolnym od Boga i obowiązków religijnych. Korzystając z wakacyjnego wypoczynku i różnych wyjazdów nie zapominajmy o uczestniczeniu w niedzielnej Mszy Świętej i modlitwie, aby czas wypoczynku był także odnajdywaniem śladów Stwórcy i okazją do głębszej refleksji religijnej. 

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy udanego wypoczynku.