1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo małżonków, którzy w lipcu świętują swoje małżeńskie jubileusze.

2. W czwartek, w kaplicy Kalasancjusza jest prowadzona Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się ona o godz. 15.00 modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy trwa do godz. 18.00. W tym czasie jest również stały dyżur spowiedników. Serdecznie zapraszamy.

3. W czwartek przypada święto św. Jakuba, Apostoła. Wspominamy także św. Krzysztofa, patrona kierowców. Na polskich drogach wydarza się wiele wypadków drogowych wynikających z braku roztropności i szacunku do zdrowia i życia swojego i bliźnich. Ciągle wzrasta również liczba kierowców prowadzących pojazdy po spożyciu alkoholu. W dniu św. Krzysztofa po każdej Mszy Świętej będziemy prosić Boga o błogosławieństwo i rozwagę dla wszystkich kierowców. Następnie będzie poświęcenie pojazdów na parkingu przed kościołem.

4. W piątek wspominać będziemy w liturgii świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Przy okazji tego wspomnienia polecajmy Bożej opiece nasze babcie i dziadków, dziękując im za wielki wkład i zaangażowanie w prowadzenie dzieci i młodych ludzi do Boga.

5. Prasa katolicka dzisiaj jest do nabycia w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem wydawnictwo Stowarzyszenia „List” rozprowadzać będzie książki i archiwalne numery miesięcznika w promocyjnych cenach.

7. W tym tygodniu, w liturgii, oprócz wspomnianych już świętych wspominamy także: w poniedziałek - św. Marię Magdalenę, we wtorek – św. Brygidę, patronkę Europy, w środę – św. Kingę.