1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka.

2. We wtorek, 13 sierpnia przypada Święto Matki Bożej Kalwaryjskiej. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną oraz na Nabożeństwo Fatimskie z procesją. Postarajmy się w nim licznie uczestniczyć.

3. W czwartek, 15 sierpnia – przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe, zatem powinniśmy w tym dniu uczestniczyć we Mszy Świętej. Służy temu fakt, że jest to dzień wolny od pracy. Porządek Mszy świętych w naszym kościele - jak w niedziele w czasie wakacyjnym. W tę maryjną uroczystość, po Mszach Świętych będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów.

4. W czwartek zapraszamy do kaplicy Kalasancjusza, gdzie jest prowadzona Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się ona o godz. 15.00 modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia.

5. Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Maksymiliana Marię Kolbego, a w sobotę – św. Jacka.

6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.

7. W związku z tym, że w roku obecnym będziemy świętować 30-to lecie istnienia naszej parafii, organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ostrej Bramy na Litwę. Chcemy ją zorganizować w dniach od 26 do 29 września (czwartek-niedziela). W programie pielgrzymki rejs statkiem po Kanale Augustowskim, zwiedzanie Wilna i Trok. Koszt 650 zł (przy udziale 40 uczestników). Zapisy w zakrystii do końca sierpnia.