1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo rodzin.
Z racji I niedzieli miesiąca, dzisiaj o g. 15.00 „Godzina Miłosierdzia” i następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo eucharystyczne.

2. W naszej wspólnocie zakonnej witamy serdecznie nowego współbrata o. Grzegorza Osikę, który pracował dotąd w naszym seminarium duchownym. Życzymy mu darów Ducha Świętego i wytrwałości w zadaniach duszpasterskich, które podejmuje.

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msze święte o błogosławieństwo Boże dla dzieci i młodzieży w nowym roku szkolnym będą odprawione:
• o 8.00 dla klas IV-VI Szkoły nr 114 oraz uczniów Gimnazjum nr 11,
• o 9.00 dla uczniów Szkoły Sióstr Pijarek i klas I-III Szkoły nr 114,
• o 18.00 dla uczniów szkół średnich, którzy rozpoczynają rok szkolny w różnych szkołach w mieście. Zapraszamy również serdecznie nauczycieli.
Zwracamy się z prośbą do rodziców o dopilnowanie, aby dzieci i młodzież uczestniczyli jutro we Mszy Świętej, a jeśli to będzie możliwe, o przyjście z nimi do kościoła.

4. W tym tygodniu przypada:

- Pierwszy Czwartek Miesiąca: Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, dzieci ze scholi oraz ich rodziców na Mszę Świętą o godz. 18.00. Godzina Święta zostanie odprawiona w kaplicy Kalasancjusza o godz. 17.00 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu.

- Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza Święta dla dzieci i gimnazjalistów o g. 16.30. Pół godziny wcześniej będzie spowiedź. Po Mszy Świętej natomiast nabożeństwo różańcowe. Chorych w naszej parafii odwiedzimy przed południem. Młodzież szkół średnich i studentów zapraszamy na godz. 19.30 na adorację eucharystyczną, spowiedź i Mszę świętą.

- Pierwsza Sobota Miesiąca: Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie rano, po Mszy Świętej o godz. 8.00. Wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. W tej intencji o godz. 17.00 różaniec, a o 18.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej adoracja do godz. 21.00.

5. Dzisiaj do skarbony - serca zbieramy ofiary na pomoc w zakupie podręczników i pomocy szkolnych dla dzieci z rodzin wielodzietnych i znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

6. Jest jeszcze kilka miejsc na wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej która odbędzie się w niedzielę 8 września. Koszt przejazdu od osoby to 20 zł. Zapisy w zakrystii.