Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka.

2. W czwartek – 12 września nasz zakon obchodzi uroczystość patronalną ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Sąsiednia parafia pijarów, przy ul. Dzielskiego 1 przeżywa również odpust parafialny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00.

3. W piątek – 13 września po wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo Fatimskie i procesja ze świecami.

4. Po wakacyjnej przerwie chcemy przypomnieć, że:

- W każdy poniedziałek od godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej odmawiany jest Różaniec w intencji Ojca Świętego. Również w każdy wtorek, po wieczornej Mszy Świętej, odmawiany jest różaniec w intencji trzeźwości.
- W każdy czwartek zapraszamy do kaplicy Kalasancjusza, gdzie jest prowadzona Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się ona o godz. 15.00 modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy trwa do godz. 18.00. W tym czasie jest również stały dyżur spowiedników.
Biblioteka Parafialna czynna będzie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, w godzinach 10.30 do 12.30.
- Z porad w Punkcie Porad Prawnych można skorzystać w czwartki od 17.30 do 18.30.
- Ciągle aktualne jest zaproszenie na tzw. Herbatkę u Proboszcza w każdy czwartek między 19.00 a 20.00. Nie jest to dodatkowa godzina kancelarii. To czas, kiedy proboszcz czeka na parafian, by rozmawiać o wierze i różnych problemach dnia codziennego. Na takie spotkanie dobrze jest się wcześniej umówić telefonicznie lub mailowo.

5. Od jutra swoją działalność rozpoczyna świetlica parafialna „Kłapouszek”. Zajęcia odbywać się będą w godz. od 15 do 18 przez pięć dni w tygodniu. Dzieci w tym czasie otrzymują pomoc przy odrabianiu lekcji, mają możliwość uczenia się języków obcych, skorzystania np. z zajęć informatycznych, sportowych. Otrzymują także posiłek.

6. W tym tygodniu rozpoczynają się regularne treningi w Parafialnym Klubie Sportowym „Porta” w sekcjach piłki nożnej, siatkówki i tenisa stołowego.
Do sekcji siatkówki zapraszamy także uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. Treningi dla nich odbywać się będą we wtorki i czwartki w godz. od 17.00 do 18.30. Zapraszamy dzieci do sekcji tenisa stołowego. Treningi w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00.

7. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ostrej Bramy na Litwę. Chcemy ją zorganizować w dniach od 26 do 29 września (czwartek-niedziela). W programie pielgrzymki rejs statkiem po Kanale Augustowskim, zwiedzanie Wilna i Trok. Koszt 650 zł. Ponieważ jak dotąd chętnych jest niewielu, zapisy są możliwe jeszcze w tym tygodniu.

8. W najbliższą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii misjonarza z Zambii, który przez cały dzień głosił będzie kazania i zbierał ofiary na cele misyjne.