Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo małżonków, którzy we wrześniu obchodzą swoje jubileusze małżeńskie.

2. Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej odbędzie się jutro po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy również nowe, chętne osoby.

3. Także jutro, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Wolontariatu Parafialnego. Zapraszamy serdecznie osoby, które chciałyby włączyć się w działalność tej grupy.

4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się we wtorek – 17 września, po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy zarówno stałych jak i nowych przyjaciół.

5. W najbliższy czwartek nasz dekanat, a w tym nasza parafia, zaproszona została do Opactwa Cystersów w Mogile na uroczystą celebrę Eucharystii o godz. 18.00 w ramach oktawy odpustu ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Wcześniej, o godz. 17.00 na placu przed bazyliką zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. Zapraszamy.

6. Grupa Mam z terenu naszej parafii chce rozpocząć inicjatywę spotkań przedpołudniowych dla Mam z małymi dziećmi do 3 roku życia. Celem takich spotkań, na które Mamy przychodzą ze swoimi dziećmi, jest stworzenie okazji do poznania się, wymiany doświadczeń czy miłego spędzenia czasu. Spotkania takie odbywać się będą w salkach dolnego kościoła. Spotkanie organizacyjne odbędzie się jutro – 16 września o godz. 18.00 w sali pod kościołem. Informacje o inicjatywie są również na tablicy ogłoszeń i ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła.

7. Bardzo serdecznie zapraszamy do scholi parafialnej wszystkie dzieci chętne do śpiewania na niedzielnej Mszy Świętej o godz. 11.00. Próby odbywają się w piątki o godz. 15.30 albo 17.00 w salce pod kościołem.
Serdecznie zachęcamy do śpiewania także młodzież i wszystkich dorosłych. Pierwsze spotkanie chóru parafialnego odbędzie się w piątek, 20 września o godz. 20 w salce pod kościołem. Zapraszamy wszystkie osoby należące już do chóru jak i również wszystkie osoby nowe, które pragną dołączyć.

8. Fundacja Oświatowa im. Stanisława Konarskiego serdecznie zaprasza na kursy dla dzieci i dorosłych. W ofercie: kursy języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego kursy tańca, plastyczne, a także komputerowe (w tym także dla seniorów). Gwarantowana wysoka jakość i konkurencyjna cena. Zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do czwartku w godzinach popołudniowych w budynku Liceum Zakonu Pijarów. Dodatkowe informacje dotyczące kursów i zapisów można uzyskać u wolontariuszy obecnych po Mszy Świętej przed wejściem do Kościoła.

9. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Miechowa do Grobu Bożego i do Jędrzejowskiego Opactwa Ojców Cystersów w sobotę 28 września. Koszt przejazdu to 25 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii. Niestety, nie odbędzie się planowana pielgrzymka do Wilna. Osoby, które wpłaciły zaliczki, mogą je odebrać w zakrystii.

10. Przygotowanie do bierzmowania dla klas II i III gimnazjum, rozpocznie się za tydzień. Godziny spotkań zostaną podane w najbliższą niedzielę.