1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo osób żyjących samotnie, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo dzieci.
Także dzisiaj o 17.30 będzie spotkanie modlitewne grupy Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Zapraszamy na spotkanie z Ks. Janem Reczkiem, poświęcone jego najnowszej książce „Różne są dary łaski lecz ten sam duch. O charyzmatach, odnowie w Duchu Świętym i zmaganiu z mocami ciemności". Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 15, w sali pod kościołem.

3. Rozpoczęły się przygotowania do bierzmowania dla klas II i III gimnazjum. Młodzież z klas II przychodzi na spotkania do wyboru: w poniedziałek lub środę na godz. 17.30 lub 18.30. Natomiast gimnazjalistów z klas III zapraszamy na spotkania do wyboru: we wtorek lub czwartek o godz. 17.00. Niestety jeszcze nie wszyscy gimnazjaliści, których to dotyczy, przyszli na pierwsze spotkanie.
Gimnazjaliści klas I rozpoczną przygotowanie w II semestrze.

4. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.00.

5. We wtorek rozpoczyna się październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tej modlitwie. Nabożeństwa będą się odbywać: dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla wszystkich wiernych – w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej. W niedziele o 17.15.

6. W tym tygodniu przypada:
- Pierwszy Czwartek Miesiąca: Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, dzieci ze scholi oraz ich rodziców na Mszę Świętą o godz. 18.00.

- Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza Święta dla dzieci i gimnazjalistów o g. 16.30. Pół godziny wcześniej będzie spowiedź. Po Mszy Świętej natomiast nabożeństwo różańcowe. Chorych w naszej parafii odwiedzimy przed południem. Młodzież szkół średnich i studentów zapraszamy na godz. 19.30 na adorację eucharystyczną, spowiedź i Mszę świętą.

- Pierwsza Sobota Miesiąca: Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie rano, po Mszy Świętej o godz. 8.00. Wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. W tej intencji o godz. 17.00 różaniec, a o 18.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej adoracja do godz. 21.00.

7. We wtorek 1 października o godz.18.00 w budynku Szkoły Podstawowej Nr 114, ul. Łąkowa 31 odbędzie się debata dotyczącą poprawy bezpieczeństwa na osiedlu. W debacie wezmą udział m.in. przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, MOPSu, Rady Dzielnicy III. Organizatorzy zachęcają mieszkańców do udziału.”

8. Dzisiaj przy wyjściach z kościoła otrzymujemy najnowszy numer gazetki parafialnej „Głos Ostrej Bramy”.