1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo rodzin. Z racji I niedzieli miesiąca, dzisiaj o g. 15.00 „Godzina Miłosierdzia” i następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 17.15 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe.

2. Dzisiaj przed naszym kościołem w godz. od 10.00 do 14.00 odbywa się kolejna już Akcja Krwiodawstwa. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w niej osoby, które w ten sposób chciałyby okazać gest miłosierdzia wobec osób chorych i cierpiących.

3. W miesiącu październiku Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele są odprawiane: dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla wszystkich wiernych – w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej.

4. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się jutro o godz. 19.00

5. Rozpoczęły się przygotowania do bierzmowania dla klas II i III gimnazjum. Młodzież z klas II przychodzi na spotkania do wyboru: w poniedziałek lub środę na godz. 17.30 lub 18.30. Natomiast gimnazjalistów z klas III zapraszamy na spotkania do wyboru: we wtorek lub czwartek o godz. 17.00.

6. Wszystkich studentów zapraszamy na modlitwę i błogosławieństwo na rozpoczęcie roku akademickiego. Będziemy prosić Pana Boga, by nie brakowało im zapału, wytrwałości i sił już teraz. Spotykanie dobędzie się w najbliższy czwartek, 10 października o godz. 19.30 na Eucharystii, po niej zapraszamy na studencką agapę.

7. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy XIII Dzień Papieski. Członkowie Akcji Katolickiej przeprowadzą kwestę na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Również w najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9.30 gościć będziemy młodzież, która będzie uczestniczyć w Spotkaniu Młodzieży Pijarskiej.

8. W dniach 12 i 13 października br. wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem będziemy przeżywać w Kościele Dzień Maryjny Roku Wiary, którego kulminacyjnym momentem będzie poświęcenie świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Chcemy włączyć się w tę inicjatywę dlatego, zamiast nabożeństwa fatimskiego w niedzielę, zapraszamy wszystkich na czuwanie modlitewne w najbliższą sobotę, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00. Potem będzie różaniec, konferencja, świadectwo małżeństwa, które doświadczyło uzdrowienia swego dziecka, projekcja filmu i modlitwa uwielbienia.

9. Już dzisiaj chcemy zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie z redaktorem portalu internetowego - „Fronda” Tomaszem Terlikowskim. Rozmowa ogniskować się będzie wokół tematu: „Rola świeckich w Kościele polskim” i odbędzie się za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 19.15.

10. W naszej parafii serdecznie witamy o. Witalija Siarko, który powraca do naszej wspólnoty po roku czasu. Życzymy mu darów Ducha Świętego w posłudze.

11. Dziś w całej Polsce zbierane są ofiary na pomoc ofiarom wojny domowej w Syrii. Ofiary można składać do skarbony – serca.