Kurs Alfa to cykl 10 spotkań o chrześcijaństwie, ale nie tylko.
Alfa to próba spojrzenia na temat wiary z zupełnie innej strony. To wymiana doświadczeń, ciekawi ludzie, zabawa i dyskusje o sprawach, które być może od dawna Cię nurtują.

START: 6 listopada 2013 godz. 19.00 kawiarenka pod kościołem
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


„Alpha przyciąga tysiące ludzi, bo oferuje rzadką w naszej świeckiej kulturze możliwość dyskusji na temat najważniejszych kwestii – dotyczących sensu życia i śmierci.”

Dla kogo jest Alpha?
Alpha, choć przede wszystkim skierowana jest do ludzi, którzy nie chodzą do kościoła a chcieliby zaznajomić się z wiarą chrześcijańską, to jest to również odpowiednie miejsce dla chrześcijan, którzy pragną odświeżyć podstawy swojej wiary. To przyciąga różnorodną gamę gości, w tym ludzi w różnym wieku, różnego pochodzenia i o różnych poglądach.

Jak prowadzi się Alpha?
Chcąc rozpocząć planowanie przeczytaj sekcję Prowadzenie Alpha, aby zdobyć więcej informacji.

Czy muszę być chrześcijaninem, żeby wziąć udział w Alpha?
Nie, nie musisz być chrześcijaninem. Alpha jest przeznaczona dla każdego, kto chciałby zadać jakieś pytania co do wiary chrześcijańskiej lub dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Wielu gości nie było nigdy wcześniej w kościele.

Czy moje pytania nie będą zbyt kontrowersyjne?
Na Alpha można zadać każde pytanie. To doskonałe miejsce dla osób, które chcą w wolności stawiać trudne pytania dotyczące życia i wiary chrześcijańskiej.

Czy tematyka Alpha obejmuje kwestię innych religii?
Alpha zajmuje się wyjaśnieniem tylko wiary chrześcijańskiej.

A co jeśli rozpocznę i nie będę chciał kontynuować?
Celem Alpha jest danie ludziom doświadczenia wolności od presji i nacisku. Jeżeli ktoś czuje, że nie jest to miejsce dla niego, nie musi się czuć zobligowany do jej ukończenia.

Dlaczego ludzie przychodzą na Alpha?
Goście przychodzą na Alpha z różnych powodów. Niektórzy chcą rozpatrywać kwestie czy Bóg istnieje, co dzieje się po śmierci, inni przychodzą podyskutować o jakichś szczególnych zagadnieniach, zrozumieć wiarę innych ludzi, czy zgłębić sens życia.

Jak długo trwa?
Alpha trwa zazwyczaj 10 tygodni i obejmuje dzień lub weekend wyjazdowy w połowie tego okresu.

Jaką ma formułę?
Każda sesja zaczyna się od posiłku lub przekąsek, co jest okazją do poznania innych w małej grupie. Następnie ma miejsce krótki wykład i czas na dyskusję, kiedy każdy może zadawać pytania i dzielić się swoimi opiniami z resztą swojej małej grupy.

O czym są wykłady?
Każda sesja zawiera inny temat, o którym później można podyskutować w małych grupach.

Sesja 1: Kim jest Jezus?
Sesja 2: Dlaczego Jezus umarł?
Sesja 3: Skąd mieć pewność co do swej wiary?
Sesja 4: Dlaczego i jak się modlić?
Sesja 5: Dlaczego i jak czytać Biblię?
Sesja 6: W jaki sposób Bóg nas prowadzi?
Sesja 7: Jak sprzeciwiać się złu?
Sesja 8: Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?
Sesja 9: Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?
Sesja 10: A co z kościołem?

Źródło: alfapolska.org