1. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 zapraszamy na błogosławieństwo małżonków, którzy w październiku obchodzą swoje małżeńskie jubileusze. W przyszłą niedzielę natomiast odbędzie się błogosławieństwo dzieci. Również dzisiaj o godz. 17.00 będzie spotkanie modlitewne członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe.

2. Osoby, należące do Kręgu Przyjaciół Misji Pijarskich w naszej parafii, jak również wszystkich chętnych zapraszamy w najbliższy wtorek na Mszę świętą o godzinie 18.00 i różaniec w intencji misji. Po modlitwie różańcowej zapraszamy na spotkanie rekreacyjno-formacyjne o charakterze misyjnym, które odbędzie się pod kościołem.

3. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. W ten dzień uwielbiamy Boga wspominając ludzi świętych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Nie wystarczy zatem nawiedzenie cmentarza i modlitwa nad grobami najbliższych. Prawdziwym darem dla naszych bliskich zmarłych jest ofiarowanie w ich intencji Mszy Świętej i przystąpienie do Komunii Świętej.
W naszym kościele Msze Święte będą według porządku niedzielnego. Po południu, na godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory i różaniec za zmarłych.

4. W sobotę - Dzień Zaduszny. To dzień, w którym naszą modlitwą otaczamy wszystkich zmarłych. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione do południa o godz.: 6.30, 8.00, 9.30 oraz po południu o 16.30, 18.00, 19.15.

5. Kartki na wypominki są jeszcze do wzięcia na stoliku z tyłu kościoła. Prosimy o wyraźne zaznaczenie na kartkach, czy wypominki mają być listopadowe czy roczne. Kartki z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych przynosić można do zakrystii lub składać na tacę.

6. Miesiąc listopad jest czasem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. W ich intencji codziennie o godz. 17.15 odmawiać będziemy różaniec z wypominkami. Również w ciągu roku modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 8.00.

7. Studenci mogą się jeszcze zapisać na organizowany dla nich w naszej parafii Kurs Alpha. Cykl 10 spotkań rozpoczyna się 6 listopada. Więcej informacji na plakatach i żółtych ulotkach z tyłu kościoła.

8. Wydawnictwo eSPe Ojców Pijarów serdecznie zaprasza na spotkanie promujące najnowszą biografię angielskiego pisarza katolickiego Chestertona. Spotkanie odbędzie się 29 października we wtorek, o godz. 18 w Klubie Inteligencji Katolickiej przy ul. Siennej. Bliższe informacje na plakacie.

9. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Do skarbony-serca będzie można złożyć ofiary na wykonanie organów i witraży. Dziękujemy serdecznie parafianom, którzy w tym tygodniu złożyli już ofiary indywidualne. Wszystkie te ofiary zapisywać będziemy w specjalnej księdze ofiarodawców. Także od listopada w intencji wszystkich ofiarodawców odprawiać będziemy Mszę Świętą dziękczynną w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00.