1. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin. W przyszłą niedzielę natomiast zapraszamy na błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka. O godz. 17.15 rozpocznie się różaniec z wypominkami.

2. Dzisiaj przed naszym kościołem w godz. od 10.00 do 14.00 odbędzie się kolejna już Akcja Krwiodawstwa, tym razem dla wcześniaków. Gorąco zachęcamy do wzięcia w niej udziału.

3. Jutro Narodowe Święto Niepodległości. Msze w naszym kościele jak w dzień powszedni, natomiast po wieczornej Mszy Świętej organizujemy w parafii „Wieczornicę Patriotyczną”. W programie: prelekcja historyka p. Wojciecha Balińskiego "Powstanie Styczniowe i komu dzisiaj w Polsce przeszkadza historia i dlaczego". Po prelekcji będzie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału młodzież, studentów i dorosłych.

4. Pragniemy przypomnieć, że przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Modlitwa różańcowa rozpoczyna się każdego dnia o godz. 17.15.

5. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej. Jest to święto całej parafii. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do licznego uczestnictwa w tym dniu we Mszy Świętej. Msze Święte będą odprawione do południa o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i wieczorem - Suma Odpustowa o g. 18.00, z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Sumie Odpustowej przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Damian Muskus. W tym roku chcemy szczególnie podziękować Panu Bogu za 30 lat istnienia naszej Parafii. Dlatego zapraszamy Was kochani do licznego udziału szczególnie w sumie odpustowej. Prosimy wszystkich należących do grup parafialnych oraz dzieci i młodzież o włączenie się w asystę procesyjną. Taca zbierana w dniu odpustu przekazana zostanie na pomoc fundacji działającej na rzecz dzieci. Będzie to nasz konkretny gest miłosierdzia.

6. Aby uczcić Jubileusz 30-lecia istnienia naszej parafii organizujemy w przyszłą niedzielę – 17 listopada Koncert Muzyczny. W czasie koncertu, który rozpocznie się o godz. 16.00 wystąpią: Kwartet smyczkowy Art Deco, dzieci z naszej Parafialnej Scholi oraz Chór Mieszany z cysterskiej parafii z Mogiły. Zachęcamy do licznego udziału w tym wspólnym święcie, aby także poprzez muzykę podziękować Panu Bogu za 30 lat Jego obecności wśród nas.

7. We wtorek swoje imieniny obchodzi nasz współbrat o. Witali Siarko. Otoczmy go gorliwą modlitwą.

8. Księdzu proboszczowi z parafii św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie, który dzisiaj u nas gości i głosi kazania, życzymy sił i wszelkich potrzebnych darów do szczęśliwego dokończenia tego dzieła.