1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a w przyszłą niedzielę błogosławieństwo małżonków, którzy w listopadzie świętują swoje małżeńskie jubileusze.

2. Aby uczcić Jubileusz 30-lecia istnienia naszej parafii organizujemy dzisiaj Koncert Muzyczny. W czasie koncertu, który rozpocznie się o godz. 16.00 wystąpią: Kwartet smyczkowy Art Deco, z utworami m.inn. Mozarta, Czajkowskiego, Bizeta; dzieci z naszej Parafialnej Scholi oraz Chór Mieszany z cysterskiej parafii z Mogiły. Zachęcamy do licznego udziału w tym wspólnym święcie, aby także poprzez muzykę podziękować Panu Bogu za 30 lat obecności wśród nas. Z racji koncertu nie będzie dzisiaj wypominków.

3. Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej będzie jutro - 18 listopada po wieczornej Mszy Świętej.

4. Spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja będzie we wtorek, po wieczornej Mszy Świętej.

5. W przyszłą niedzielę 24 listopada, w Uroczystość Chrystusa Króla, na Mszy Świętej o g. 11.00 ministranci i dzieci ze scholi odnowią swoje przyrzeczenia.

6. Już dzisiaj zapraszamy na zabawę dla dzieci, która odbędzie się w przyszłą niedzielę z okazji Patrocinium - Święta Opieki św. Józefa Kalasancjusza, założyciela naszego Zakonu Ojców Pijarów. Wśród atrakcji: teatr, występ taneczny, zabawy z lego, trampolina, konkursy. Będziemy gościć grupę kuglarzy, dlatego prosimy, aby dzieci przyszły, jeśli to możliwe, w strojach cyrkowych przebierańców. Początek o godz. 14.30. W trakcie zabawy będzie loteria fantowa z której dochód przeznaczymy na organizację Ferii w Mieście 2014. Zwracamy się do Was z prośbą o przynoszenie na tę loterię nowych gier, zabawek, książek i innych rzeczy z przeznaczeniem dla dzieci. Rzeczy te można przynosić na świetlicę każdego dnia w godz. od 15.00 do 18.00.

7. Do skarbony-serca można dzisiaj składać ofiary na pomoc ofiarom huraganu na Filipinach.

8. Chcemy gorąco podziękować za ofiary, które złożyliście w I niedzielę miesiąca na organy i witraże. Złożyliście do skarbony kwotę 4 420 zł. Ofiarodawcy indywidualni złożyli kwotę 2 100 zł. Także Ksiądz Jan, który głosił kazania tydzień temu, dziękuje za złożone przez Was ofiary na tacę w kwocie 13 516 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

9. W listopadzie mija kolejna kadencja Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Powinniśmy zatem dokonać wyboru nowej Rady Parafialnej na kolejną trzyletnią kadencję. Każdy parafianin może zgłosić kandydaturę osoby, która według jego rozeznania jest osobą właściwą, aby reprezentować jakąś grupę parafian, czy jakiś jej rejon. Dlatego bardzo Was proszę o wskazanie osób godnych i odpowiedzialnych, osób praktykujących, zarówno starszych jak i młodszych. Kandydatami mogą być również osoby, które do tej pory należały do Rady Parafialnej. Ich kandydatura musi jednak zostać oficjalnie przez kogoś zgłoszona.
Dzisiaj na stoliku pod chórem oraz w zakrystii można zabrać formularze zgłoszenia kandydatów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Wypełnione formularze należy przynieść w przyszłą niedzielę i złożyć u wyznaczonych osób po każdej Mszy Świętej.