1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo rodzin.
Także dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 17.30 Nabożeństwo Eucharystyczne na zakończenie adoracji.

2. Także dzisiaj zapraszamy osoby należące do wspólnot modlitewnych i grup parafialnych na Spotkanie Opłatkowe Wspólnot Parafialnych i wspólne kolędowanie. Rozpocznie się ono o godz. 16.00 w dolnym kościele.

3. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych jak w niedziele. Dawnym zwyczajem błogosławimy w tym dniu kredę, aby nią oznaczyć drzwi naszych domów, na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Błogosławimy również kadzidło, aby jego wonią napełnić nasze mieszkania, na znak, że wszystko chcemy czynić na chwałę Boga.
Przy wyjściach z kościoła będzie można jutro otrzymać poświęcone kredę i kadzidło.

4. Jutro, na terenie naszej parafii kolędować będą jeszcze Kolędnicy Misyjny. Jeżeli ktoś chciałby w swoim domu gościć kolędników, proszony jest o zgłoszenie tego w zakrystii. Kolędowanie rozpocznie się o godz. 15.30.

5. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Do skarbony-serca będzie można złożyć ofiary na wykonanie organów i witraży.

6. Plan kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:

7 stycznia (wtorek) - od godz. 17.00 - Chałupnika (bloki 4 i 12)
8 stycznia (środa) - Pilotów, Raciborskiego, Kajty, Podmiejska, Rozmarynowa, Swojska, Wiejska, Startowa
9 stycznia (czwartek) - Nieznana, Majowa, Krzywoń, Widna, Żwirki i Wigury
10 stycznia (piątek) - od godz. 17.00 - Śliczna 30, 30a, Śliczna - domy
11 stycznia (sobota) – Śliczna 30b, 30c

Przypominamy, że w tym roku kolęda odbywa się tylko w tej części parafii, w której nie było jej w roku ubiegłym. W czasie kolędy księża nie zbierają ofiar pieniężnych. Prosimy jednak parafian, jeśli to możliwe, także tych u których nie będzie w tym roku kolędy, o składanie ofiar na potrzeby parafii w kopertach na tacę w niedziele. W tym roku posłużą one na prace przy realizacji części witraży i organów. Takie ofiary można składać na tacę do końca stycznia, a także wpłacając na konto parafii, którego numer można znaleźć na stronie internetowej.