1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w styczniu obchodzili swoje małżeńskie jubileusze, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo dzieci.

2. Dzisiaj odbywają się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zostało zgłoszonych 22 kandydatów z różnych rejonów parafii. Nazwiska kandydatów są wywieszone przy wejściach do kościoła. Głosowanie odbywa się obok wejścia do kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej. Serdecznie prosimy o wyrażenie swojej woli i oddanie głosu na osobę, którą uważacie za najbardziej właściwą, aby weszła w skład rady. Przy stolikach otrzymacie kartę z nazwiskami kandydatów. Należy postawić krzyżyk w kratce obok maksymalnie dwóch kandydatów.

3. W najbliższą środę przypada ostatnia środa miesiąca. Wzorem poprzednich miesięcy zapraszamy na Mszę Świętą animowaną przez Grupę Odnowy w Duchu Świętym. Msza św. rozpocznie się o godz. 19.15, po niej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o uzdrowienie oraz okazja do skorzystania z modlitwy wstawienniczej. Serdecznie zapraszamy.

4. W najbliższą Pierwszą Sobotę Miesiąca, wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. O godz. 17.00 różaniec, o 18.00 Msza Święta w tej intencji, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

5. W przyszłą niedzielę - 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w Polsce znane także jako święto Matki Bożej Gromnicznej.
Dzisiaj w sklepiku parafialnym można nabyć gromnice.

6. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Do skarbony-serca będzie można złożyć ofiary na wykonanie organów i witraży.

7. Dzieci w wieku szkolnym już dzisiaj zapraszamy na "Ferie z mieście". Zajęcia zorganizowane zostaną w salach pod kościołem w pierwszym tygodniu ferii, od 3 do 8 lutego br. w godz. od 9.00 do 14.00. W programie zabawy i konkursy z nagrodami, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, modelarstwo, klocki lego, gry planszowe, wyjścia do kina i na lodowisko, dwie wycieczki wyjazdowe do Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach oraz do Muzeum Geologicznego w Kielcach; na zakończenie bal w podwórkowych strojach Lolka (małego Karola Wojtyły). Karty uczestnika można od dziś pobrać i wypełnione składać w zakrystii lub w tygodniu w parafialnej świetlicy Kłapouszek w godzinach jej funkcjonowanie od 15.00 do 18.00.