1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo rodzin. Po południu z racji pierwszej niedzieli miesiąca – o 15.00 Godzina Miłosierdzia, potem adoracja w ciszy a o 17.30 Nabożeństwo Eucharystyczne.

2. Tydzień temu odbywały się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Głosowało 370 parafian, a do Rady w wyniku głosowania weszły następujące osoby:

- Czekaj Anna
- Famulska Sylwia
- Gatkowska Zofia
- Gicala Zbigniew
- Lasota Maciej
- Mik Włodzimierz
- Staniucha Agata
- Witkowski Marek
- Wojs Jacek
- Wróbel Beata

Do Rady parafialnej z prawa wejdą również oprócz proboszcza, jeden z księży pracujących w parafii, przedstawiciel katechetów świeckich, przedstawiciele wspólnot zakonnych w parafii. Będą w niej również wybrani reprezentanci największych grup duszpasterskich istniejących w parafii, a także osoby mianowane przez proboszcza, które będą stanowiły 1/3 całego składu Rady. Pełny skład Duszpasterskiej Rady Parafialnej zostanie ogłoszony pod koniec lutego. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zgodzili się kandydować i tym, którzy wzięli udział w wyborach.

3. Od jutra zapraszamy na organizowane dla dzieci przez naszą parafię "Ferie z mieście". Zajęcia odbywać się będą w salach pod kościołem w pierwszym tygodniu ferii, od 3 do 8 lutego br. w godz. od 9.00 do 14.00. Karty uczestnika zajęć można pobrać jeszcze dzisiaj w zakrystii.

4. W tym tygodniu:
- w Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza św. dla dzieci i gimnazjalistów o g. 16.30. Na pół godziny wcześniej spowiedź. Chorych w naszej parafii odwiedzimy przed południem. Młodzież szkół średnich i studentów zapraszamy na godz. 19.30 na adorację eucharystyczną, spowiedź i Mszę świętą.

5. Dzisiaj w sklepiku parafialnym można nabyć gromnice oraz oprócz innych tytułów prasy katolickiej najnowszy numer miesięcznika „List” i „Biblia krok po kroku”.

6. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca do skarbony-serca można dzisiaj złożyć ofiary na wykonanie organów i witraży. W intencji wszystkich ofiarodawców jutro o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna.

7. Zakończyliśmy w ubiegłym tygodniu kolędę. Dziękując wszystkim, którzy nas przyjęli do swoich domów i mieszkań za okazywaną życzliwość, dziękujemy również za ofiary złożone na tacę i przekazane na konto parafii. Takie ofiary można składać w dalszym ciągu.