1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo rodzin.

2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawione zostaną do południa o godz. 6.30, 8.00, 9.30, po południu o godz. 16.30, 18.00 i 19.15. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy: jeden posiłek do syta oraz wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje co prawda pod sankcją grzechu wszystkich wierzących od 18 do 60 roku życia, ale również pozostali wierzący, o ile nie będzie to ze szkodą dla zdrowia, powinni podjąć zobowiązanie postu ścisłego w tym dniu, w duchu pokuty i dziękczynienia za krzyżową ofiarę Pana Jezusa.
W Środę Popielcową rozpoczyna się również okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który będzie trwał do Uroczystości Trójcy Świętej. W tym czasie każdy wierzący powinien odprawić spowiedź świętą. Zachęcamy, aby od spowiedzi rozpocząć również czas Wielkiego Postu.

3. W tym tygodniu:
- w Pierwszy Czwartek Miesiąca: zapraszamy ministrantów, lektorów i dzieci ze scholi na Mszę Św. o godz. 18.00.
- w Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza św. dla dzieci i gimnazjalistów o g. 16.30. Na pół godziny wcześniej spowiedź. Chorych w naszej parafii odwiedzimy przed południem. Młodzież szkół średnich i studentów zapraszamy na godz. 19.30 na Drogę Krzyżową.

4. W najbliższy piątek zapraszamy na pierwsze nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odprawiane będą: dla dzieci, o g. 17.00,
dla wszystkich wiernych, po wieczornej Mszy Świętej
dla młodzieży i studentów, o godz. 19.30.
Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach pokutnych.
Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy również nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Będą one odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.00.

5. Przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania, którzy aktualnie uczęszczają do klas I gimnazjum rozpocznie się dopiero po wakacjach. Tym samym chcemy przesunąć czas przystępowania młodzieży do tego sakramentu na pierwszą klasę szkoły średniej.

6. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Do skarbony serca można złożyć ofiary na wykonanie organów i witraży w naszym kościele. Msza dziękczynna w intencji wszystkich ofiarodawców zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00.

7. Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Gimnazjum nr 11 serdecznie zapraszają na dzień otwarty w dniach: 5 marca - środa w godz. 18.00 - 19.30, 8 marca , tj. sobota w godz. 10.00 - 13.00. W ramach dnia otwartego zostanie przedstawiona oferta edukacyjna na rok szk. 2014/2015, odbędzie się spotkanie z dyrekcją, nauczycielami i pedagogiem.