1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka.
Także dzisiaj o godz. 17.00 pierwsze w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Dzisiaj przy kościele odbywa się Akcja Krwiodawstwa. Krew można oddać w godz. od 10 do 14.

3. W najbliższy wtorek, 11 marca, o godz. 10.30 odbędzie się kolejne spotkanie grupy "Mamy z Wieczystej" czyli matek z małymi dziećmi i mam oczekujących narodzin swoich pociech. Tym razem gościem spotkania będzie pani logopeda, która opowie o tym, jak zapobiegać wadom wymowy. Zapraszamy do sali obok świetlicy Kłapouszek. Wyjątkowe spotkanie planujemy również na sobotę, 15 marca. O godz. 11-tej rozpoczniemy wiosenny "szafing" - wymianę ubranek i ubrań, biżuterii, rękodzieła, zabawek. Zapraszamy chętne mamy również do sali obok świetlicy. Więcej informacji o tych i kolejnych spotkaniach można uzyskać pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

4. W piątki zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odprawiane będą:
dla dzieci, o g. 16.30,
dla wszystkich wiernych, po wieczornej Mszy Świętej
dla młodzieży i studentów, o godz. 19.30.
Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach pokutnych.

5. Wszystkich należących do Kręgu Przyjaciół Misji Pijarskich serdecznie zapraszamy na kolejne już spotkanie. Odbędzie się ono w najbliższy piątek - 14 marca po wieczornej Mszy św. i Drodze Krzyżowej. Zapraszamy na to spotkanie także tych, którzy chcieliby się przyłączyć do Kręgu Przyjaciół Misji.

6. Publiczne Gimnazjum Ojców Pijarów serdecznie zaprasza w najbliższą sobotę, 15 marca, w godz. 9.00-13.00, na Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych. Szczegółowe warunki rekrutacji znajdują się na stronie internetowej naszego gimnazjum.

7. Informujemy także, ze trwają zapisy do szkół podstawowych nr 114 i 64. Rekrutacja w szkołach trwać będzie od 1 do 31 marca. Zapisów można dokonywać w sekretariatach szkół (od 8.00 do 15.00).

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na wykonanie organów i witraży. Złożyliście do skarbony kwotę 5 078 zł. oraz dwie rodziny złożyły kwotę 2 000 zł.

9. Od marca chcemy zorganizować w naszej parafii przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili do bierzmowania w czasie gimnazjum. Osoby, które chciałyby rozpocząć takie przygotowanie mogą zgłaszać się do zakrystii lub kancelarii, a także bezpośrednio do o. Grzegorza.