1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w marcu obchodzą swoje małżeńskie jubileusze, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo osób żyjących samotnie.
Na Mszę Świętą o godz. 16.00 zapraszamy rodziców z dziećmi przedszkolnymi, a o godz. 17.00 będzie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Rozpoczynamy dzisiaj Wielkopostne Rekolekcje zatytułowane: „O Nim”. Prowadzi je dla nas biblista, ks. dr Wojciech Węgrzyniak, wykładowca UP JP II.
Plan rekolekcji jest następujący:
W poniedziałek, wtorek i środę, Msza Święta i nauka ogólna będą:
- Rano o godz. 8.00
- Wieczorem o godz. 18.00
- Dodatkowo o godz. 20.30 będzie sama nauka rekolekcyjna dla osób później kończących pracę, albo dla tych małżonków, którzy nie mogą przyjść razem na rekolekcje, bo jedno z nich musi zaopiekować się dziećmi.
- Młodzież i studentów zapraszamy codziennie na godz. 19.15
Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek:
- W godz. od 7.00 – 9.00 i od 17.00 do 19.00 dla ogółu wiernych,
- Dla studentów po nauce rekolekcyjnej.
Od jutra rekolekcje rozpoczynają również dzieci i gimnazjaliści.

3. We wtorek - 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten przeżywany jest jako Dzień Świętości Życia i z tej racji w czasie Mszy Świętych o g. 8.00 i 18.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Gorąco zachęcamy do tej formy włączenia się w modlitwę Kościoła w intencji ochrony życia.

4. W najbliższy wtorek, 25 marca, o godz. 10.30 odbędzie się kolejne spotkanie grupy "Mam z Wieczystej”. Gościem spotkania będzie pani logopeda, która opowie o tym, jak zapobiegać wadom wymowy u dzieci. Zapraszamy do sali obok świetlicy „Kłapouszek"

5. W sobotę 29 marca, o godz. 11.00, w Kościele parafialnym Najświętszego Imienia Maryi w sąsiedniej parafii, dwóch kleryków z naszego Seminarium: Dominik Bochenek i Dariusz Lorenc złoży zakonne śluby uroczyste. Parafian zapraszamy na uroczystość i prosimy o modlitwę w intencji składających śluby.

6. Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini na Drogę Krzyżową oraz do Karniowic, by poznać współczesny kurhan pogrzebowy. Pielgrzymka odbędzie się 12 kwietnia. Koszt od jednej osoby to 25 złotych. Zapisy i wpłaty w zakrystii. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

7. Od przyszłej niedzieli Grupa Charytatywna rozprowadzać będzie Baranki Wielkanocne, z których dochód zasili działalność Caritas. Do skarbony- serca można też od dzisiaj składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu i całoroczne dekorowanie naszego kościoła. Także w przyszłą niedzielę przed kościołem harcerze kwestować będą na „Hospicjum św. Łazarza” w ramach inicjatywy „Pola Nadziei”.