1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo osób żyjących samotnie małżonków, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo dzieci. Po południu o 16.30 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 17.00 będzie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Spotkanie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie jutro o godz. 19.30.

3. W tym tygodniu:
- w Pierwszy Czwartek Miesiąca: zapraszamy ministrantów, lektorów i dzieci ze scholi na Mszę Św. o godz. 18.00. Godzina Święta zostanie odprawiona o 17.00 w kaplicy Kalasancjusza.
- w Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza św. dla dzieci i gimnazjalistów o g. 16.30. Na pół godziny wcześniej spowiedź. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 17.00. Chorych w naszej parafii odwiedzimy przed południem. Młodzież szkół średnich i studentów zapraszamy na godz. 19.30 na Drogę Krzyżową.
- w Pierwszą Sobotę Miesiąca: wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. O godz. 17.00 różaniec, o 18.00 Msza Święta w tej intencji, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

3. Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini na Drogę Krzyżową oraz do Karniowic, by poznać współczesny kurhan pogrzebowy. Pielgrzymka odbędzie się 12 kwietnia. Koszt od jednej osoby to 25 złotych. Zapisy i wpłaty w zakrystii. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

4. Dzisiaj Grupa Charytatywna rozprowadza Baranki Wielkanocne, z których dochód zasili działalność Caritas. Do skarbony- serca można też od dzisiaj składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu i całoroczne dekorowanie naszego kościoła. Także dzisiaj przed kościołem harcerze kwestują na „Hospicjum św. Łazarza” w ramach inicjatywy „Pola Nadziei”.

5. Liceum Ojców Pijarów serdecznie zaprasza w najbliższy piątek i sobotę – 4 i 5 kwietnia w godz.9.00-14.00, na Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych.

6. Na osiedlach Ugorek i Olsza 2 rozpoczyna się Forum Rehabilitacji osiedli. To spotkania i warsztaty, podczas których powstanie Plan Działania dla osiedli. Pierwsze spotkanie to spacer sąsiedzki z Olszy 2 na Ugorek, który rozpoczyna się w tą niedzielę o godzinie 14.30 pod pawilonem Sm Ugorek. Kolejne - to warsztaty ogrodnictwa osiedlowego w czwartek między 15.00 a 19.00. Więcej informacji o spotkaniach i programie można znaleźć w Gazecie Forum dostępnej przy wyjściu z kościoła.