1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin.
Na godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali.

2. Jutro zapraszamy na Wielkopostne Nabożeństwo Pokutne. Rozpocznie się ono o godz. 18.30, i dopiero po nim będzie spowiedź. Spowiedź będzie też we wtorek i w środę od godz. 18.00.

3. Spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja będzie w środę, po Mszy Świętej wieczornej.

4. Program celebracji Triduum Wielkiego Tygodnia przedstawia się następująco:

- W Wielki Czwartek w godzinach rannych nie odprawia się Mszy Świętych. Wszystkich natomiast zapraszamy wieczorem na godz. 18.00 na uroczystą Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy Świętej adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” do g. 22.00.

- W Wielki Piątek adoracja w „Ciemnicy” od g. 6.30. W godzinach przedpołudniowych adoruje szczególnie młodzież gimnazjalna i dzieci według ustalonego planu. Na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża i Komunią Świętą. W tym roku, tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych, zapraszamy do adoracji całonocnej z piątku na sobotę. Adorację prowadzi jedna z grup parafialnych, której towarzyszyć będą mieszkańcy z wyznaczonych rejonów parafii.

GODZINA

 

GRUPA PARAFIALNA

 

REJON PARAFII

21.00 - 22.30

Odnowa w Duchu Świętym

 

Meissnera 21, 33 i 35 i domy oraz Łąkowa, Ładna, Ogrodnicza,

22.30 –24.00

 

Rodziny Domowego Kościoła.    

Pszona, Mogilska, Jana Pawła II, Czyżyńska i Szenwalda Markowskiego

24.00 – 1.30

 

Rada Parafialna

i Krąg Biblijny

Fiołkowa – nowe bloki

i Ułanów (bloki i domy)

1.30 – 3.00

Studenci

Ostatnia, Kantora, Śliczna

3.00 – 4.30

Akcja Katolicka

i Koło Radia Maryja

Ugorek, Fiołkowa (stare bloki)

4.30 – 6.00

Straż Honorowa NSPJ

i Żywy Różaniec

Meissnera 4 i 6, Żwirki i Wigury                i ulice za stadionem Wieczysta

6.00 – 7.00

 

Grupa Modlitewna „Różańca Papieskiego”

Włodkowica i Janickiego

- W Wielką Sobotę: Poświęcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 9.00 do 16.00. Adoracja przy Grobie będzie do godz. 16.00. Potem do godz. 19.00 kościół będzie zamknięty, aby przygotować go do liturgii wieczornej. 

- Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o g. 20.00. Bezpośrednio po Liturgii wyruszy Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie z sobą świec z osłonami.

Plan Triduum wydrukowany jest w gazetce parafialnej, którą otrzymujemy przy wyjściach. Znaleźć w niej można także rozważania Drogi Krzyżowej dla małżonków oraz propozycję Rachunku Sumienia, jako pomoc do dobrego przygotowania się do spowiedzi.

5. Do skarbony - serca można w dalszym ciągu składać ofiary na kwiaty i wystrój całoroczny naszej świątyni. Za już złożone ofiary serdecznie dziękujemy. Można też jeszcze nabyć baranki wielkanocne.