Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a w następną niedzielę będziemy błogosławili małżonków, którzy w czerwcu obchodzą swoje małżeńskie jubileusze.
Także dzisiaj o 17.30 nabożeństwo czerwcowe.

2. Dzisiaj po południu zapraszamy na Charytatywny Festyn Parafialny. Celem festynu jest pomoc Maciusiowi, podopiecznemu fundacji Alma Spei. Każdy znajdzie coś dla siebie! Dla dzieci zaplanowaliśmy pokazy chemiczne, pokaz pierwszej pomocy, zorbing, zamek dmuchany, trampolinę, warsztaty origami, bańki mydlane, malowanie twarzy i specjalny turniej dla rodzin, m.in. strzelanie z łuku i rodzinne przeciąganie liny. Zaśpiewa schola dziecięca, wystąpi grupa taneczna "Fuks" z naszej świetlicy. Specjalnie dla starszych parafian będziemy gościć zespół ludowy "Pilźnianie". Studentów i młodzież zapraszamy na tańce pod przewodnictwem Wodzireja Lednickiego oraz występy DAP-u i zespołu SOR. Odbędzie się też turniej piłki nożnej. Możesz również wziąć udział w loterii, nagroda główna to rower. Serdecznie zapraszamy wszystkich: dzieci, całe rodziny wraz z dziadkami, młodzież, studentów, dorosłych.

3. Zebranie członków i sympatyków Akcji Katolickiej będzie jutro, po wieczornej Mszy Świętej i nabożeństwie czerwcowym.

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza serdecznie na spotkanie formacyjne we wtorek, po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie. Będzie można się zapisać na pielgrzymkę oraz do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

5. W najbliższy wtorek, o godz. 10.30 odbędzie się kolejne spotkanie grupy mam z małymi dziećmi i mam oczekujących narodzin swoich pociech. Gościem będzie Magda Urlich, która podzieli się swoimi doświadczeniami, bliżej opowiadając o empatii i umiejętności słuchania. Zapraszamy do sali obok świetlicy Kłapouszek.

6. W najbliższy czwartek, 19 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie natomiast Mszy św. o g. 11.00. Po Mszy Świętej o 9.30 wyruszy procesja do 4 ołtarzy, i ze względu na remonty, w tym roku pójdziemy ulicami Meissnera, Ładną, Ostatnią i Śliczną. Zapraszamy Parafian do licznego udziału w procesji. Prosimy o przyjście dzieci sypiących kwiaty i osób dorosłych z grup parafialnych do niesienia chorągwi i feretronów. Tydzień po Bożym Ciele trwa jeszcze zwyczaj Oktawy Bożego Ciała. W tym czasie po Mszy Świętej i nabożeństwie odbywać się będzie procesja.

7. W piątek, po Mszy i nabożeństwie zapraszamy na katechezę dla dorosłych z cyklu „katechezy w obrazach”. Tematem najbliższej będzie „Piotrowa droga do pełni wiary”.

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców z dziećmi przedszkolnymi na Mszę Świętą o godz. 16.00.

9. Także w najbliższą niedzielę w naszej parafii kwestować będą przedstawiciele fundacji „Alma Spei”, zajmującej się opieką hospicyjną nad dziećmi.

10. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę na Jasną Górę i Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie, która odbędzie się w sobotę 21 czerwca. Zapisy w zakrystii.