Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo matki oczekujące na urodzenie dziecka.

2. Przypomnamy, że w każdy poniedziałek w naszym kościele odmawiany jest różaniec w intencji Ojca Świętego. Modlitwa rozpoczyna się o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.

3. W każdy czwartek natomiast, w kaplicy Kalasancjusza jest prowadzona Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się ona o godz. 15.00 modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy trwa do godz. 18.00. W tym czasie jest również stały dyżur spowiedników. Serdecznie zapraszamy.

4. Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy Świętej o godz. 1800! Msza święta wieczorna jest odprawiana tylko o godz. 19.15.

5. W lipcu i sierpniu ulegają zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Informacje o zmianach znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

6. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: we wtorek – św. Bonawenturę, w środę – Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.

7. Jest czas letnich temperatur i w związku z tym pragniemy zwrócić uwagę na osobistą, aczkolwiek ważną kwestię odpowiedniego stroju, w jakim udajemy się na Msze Święte, czy inne nabożeństwa w kościele. Niektórzy mówią, że trzeba się w ogóle cieszyć, że ludzie przychodzą do kościoła, a nie w jakim stroju. To prawda, ale nierzadko dochodzi do pewnej przesady, gdy osoby wybierające się na Mszę Świętą mylą kościół z miejscami letniego wypoczynku. Tymczasem kościół jest przestrzenią, której ze względu na swój charakter, a nade wszystko na obecność Najświętszego Sakramentu należy się szacunek. Dlatego więc zwracamy uwagę także na ten aspekt zewnętrzny i prosimy o przychodzenie do świątyni, pomimo upałów, w stroju wyrażającym szacunek do miejsca i różniącym się od stroju na spacery po plaży czy do uprawiania sportu. Ze względu na szacunek do miejsca świętego.