1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo osób żyjących samotnie, a za tydzień zapraszamy na błogosł. dzieci. Dziś o 18.30 zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. W naszej wspólnocie zakonnej witamy serdecznie nowych współbraci o. Piotra Górkę który pracował dotąd w parafii w Bolszewie i kl. Mateusza Kazimierskiego, który będzie miał u nas roczny czas praktyki. Życzymy im darów Ducha Świętego i wytrwałości w zadaniach duszpasterskich, które podejmują.

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msze święte o błogosławieństwo Boże dla dzieci i młodzieży w nowym roku szkolnym będą odprawione:
• o 8.00 dla klas IV-VI Szkoły nr 114 oraz uczniów Gimnazjum nr 11 i liceum XXIII
• o 9.00 dla uczniów Szkoły Sióstr Pijarek i klas I-III Szkoły nr 114,
• o 18.00 dla uczniów szkół średnich, którzy rozpoczynają rok szkolny w różnych szkołach w mieście. Zapraszamy serdecznie na te Msze również nauczycieli.
Zwracamy się z prośbą do rodziców o dopilnowanie, aby dzieci i młodzież uczestniczyli jutro we Mszy Świętej, a jeśli to będzie możliwe, o przyjście z nimi do kościoła.

4. W tym tygodniu przypada:

- Pierwszy Czwartek Miesiąca: Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, dzieci ze scholi oraz ich rodziców na Mszę Świętą o godz. 18.00. Godzina Święta zostanie odprawiona w kaplicy Kalasancjusza o godz. 17.00 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu.
- Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza Święta dla dzieci i gimnazjalistów o g. 16.30. Pół godziny wcześniej będzie spowiedź. Chorych w mach odwiedzimy przed południem.
- Pierwsza Sobota Miesiąca: Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie rano, po Mszy Świętej o godz. 8.00. Wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. W tej intencji o godz. 17.00 różaniec, a o 18.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej adoracja do godz. 21.00.

5. Dzisiaj do skarbony - serca zbieramy ofiary na pomoc w zakupie podręczników i pomocy szkolnych dla dzieci z rodzin wielodzietnych i znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

6. Serdecznie zapraszamy dzieci do scholki parafialnej, zarówno te które do scholi już należą, i te które chcą jeszcze dołączyć. Spotkanie organizacyjne i zarazem pierwsza próba w tym roku szkolnym odbędzie się w najbliższy piątek, 5 września, o godz. 15.30.

7. Od przyszłej niedzieli wraca zwykły porządek Mszy Świętych niedzielnych, zatem będzie już Msza o godz. 18.00, a także zwykły rozkład godzin kancelarii parafialnej.

8. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca, dlatego do skarbony serca można będzie złożyć ofiary na wykonanie witraży i organów w naszym kościele.

9. W najbliższą środę swoje imieniny obchodzi nasz współbrat o. Grzegorz Osika. Pamiętajmy o nim w osobistej modlitwie.

10. Prasa katolicka dostępna jest dziś wyjątkowo w zakrystii, gdzie także trwają zapisy na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii w przyszłą niedzielę. Zachęca nas do niej ks. Kardynał.