Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia

 

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo rodzin. Dzisiaj także, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o 15.00 Godzina Miłosierdzia, a potem adoracja w ciszy zakończona Nabożeństwem Eucharystycznym o 17.30.

2. Od jutra, po wakacyjnej przerwie, swoją działalność wznawia Świetlica Parafialna „Kłapouszek”. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 18.00. W tym czasie dzieci mają możliwość m.in. odrabiania lekcji, nauki języków obcych przy pomocy doświadczonych nauczycieli i pedagogów. W programie są także zajęcia plastyczne, taneczne, sportowe, informatyczne i inne. Można także skorzystać z porady psychologa. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w działalność Świetlicy. Przy okazji kolędy były osoby, które deklarowały taką chęć. Teraz jest na to odpowiedni moment. Przypominamy, że na Świetlicę może przychodzić każde dziecko, a zajęcia są bezpłatne. „Karty uczestnika” są do odebrania w zakrystii lub w godzinach otwarcia Świetlicy. Przy okazji informujemy, że nowym odpowiedzialnym za Świetlicę został o. Grzegorz, a o. Jackowi dziękujemy za dwa lata wytężonej pracy.

3. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się do tworzonego właśnie nowego Kręgu Biblijnego, który będzie prowadził o. Grzegorz, zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w najbliższy piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. w salce pod kościołem.

4. W najbliższy piątek – 12 września nasz Zakon obchodzi uroczystość patronalną ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Sąsiednia parafia pijarów, przy ul. Dzielskiego 1 przeżywa również odpust parafialny. Suma odpustowa zostanie tam odprawiona o godz. 18.00.

5. W najbliższą sobotę – 13 września po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie i procesję ze świecami.

6. Fundacja Oświatowa im. Stanisława Konarskiego serdecznie zaprasza na bezpłatne zajęcia dla osób powyżej 60 roku życia organizowane w ramach projektu „Seniorzy XXI wieku” (m.in. kursy komputerowe, zajęcia plastyczne, kurs języka angielskiego, nordic walking) oraz na płatne zajęcia dla dzieci oraz osób dorosłych (m.in. zajęcia taneczne, plastyczne, kursy językowe). Szczegółowych informacji na temat kursów udzielają w dniu dzisiejszym wolontariusze Fundacji przed głównym wyjściem z kościoła.

7. Wydawnictwo eSPe Ojców Pijarów zaprasza na spotkanie z księdzem Michałem Olszewskim, sercaninem, rekolekcjonistą, egzorcystą diecezji kieleckiej. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 11 września o godz. 19.30. w klasztorze Ojców Kapucynów, na ul. Loretańskiej 11. Szczegóły na plakacie.

8. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca, dlatego prosimy o złożenie do skarbony serca ofiar na wykonanie witraży i organów w naszym kościele. Jutro o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich ofiarodawców.