1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo małżonków, którzy we wrześniu obchodzą swoje małżeńskie jubileusze.

2. Rozpoczęły się przygotowania do bierzmowania dla klas II i III gimnazjum. Młodzież z klas II, która w tym roku rozpoczyna przygotowanie proszona jest o przyjście na spotkanie organizacyjne do wyboru: w poniedziałek lub środę na godz. 17.30 lub 18.30. Natomiast gimnazjalistów z klas III zapraszamy na spotkania do wyboru: we wtorek lub czwartek o godz. 17.30.

3. Ponownie zaczynają się próby naszego chóru parafialnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków oraz tych parafian, którzy chcą do nas dołączyć, na pierwszą próbę w tym roku, która odbędzie się w piątek 26 września o godz. 20.00 w salce pod kościołem. Nasz Chór jest członkiem Polskiej Federacji Chórów Kościelnych Caecilianum i gromadzi ludzi, którym leży na sercu sprawa piękna w liturgii. Głównym celem chóru jest przygotowanie uroczystych liturgii w naszej parafii i przez to przyczynić się do budowy wspólnoty miedzy nami. Zachęcamy więc do włączenia się w działalność naszego chóru parafialnego!

4. Chcielibyśmy w naszej parafii utworzyć służbę liturgiczną osób dorosłych. Chcemy do niej zaprosić szczególnie mężczyzn, którzy kiedyś należeli w swoich parafiach albo w naszej parafii do grup ministrantów i lektorów. Serdecznie zapraszamy wszystkich panów, którzy są chętni, aby ponownie, po latach znowu służyć przy ołtarzu, i przygotowywać okazjonalnie celebracje liturgiczne. Opiekę nad grupą obejmie o. Piotr Recki, a zgłaszać można się już dzisiaj w zakrystii, po każdej Mszy Świętej. Chcemy również zaprosić panie i panów, do grupy lektorów, którzy będą przygotowywać i odczytywać czytania podczas Mszy Świętej, zarówno w niedziele jak i w dni powszednie. Zapraszamy teraz po Mszy Świętej do zakrystii wszystkie osoby, które swoim zaangażowaniem chcieliby włączyć się w służbę liturgiczną w naszej parafii.

5. Niedługo rozpocznie się miesiąc październik. Ksiądz Kardynał kieruje do nas swoje słowo zachęcając do modlitwy różańcowej:

Drodzy Bracia i Siostry,

zbliża się październik, nazywany często "miesiącem różańcowym". W kościołach wierni gromadzą się na wspólną modlitwę, a wiele rodzin czyni to również w swoich domach. Podtrzymujmy tę piękną tradycję. Umocnieni przykładem i nauczaniem św. Jana Pawła II wznośmy ku Bogu modlitwę uwielbienia i prośby. W liście o różańcu Ojciec Święty przypomniał nam, że w tradycji Kościoła istniały dwie szczególne intencje modlitwy różańcowej. Było to wołanie o pokój na świecie i błogosławieństwo dla rodzin. Obydwie intencje są dziś niezwykle aktualne. W wielu miejscach świata trwają walki, a ich skutki odczuwają całe narody. Również rodzina jest z wielu stron zagrożona. Tej problematyce poświęcony będzie synod biskupów, który będzie obradował w październiku w Rzymie.

Mając świadomość niezwykłej mocy różańca zwracam się z gorącą prośbą do duszpasterzy i wiernych świeckich, aby z jeszcze większą troską gromadzili się w październiku na tę modlitwę. Prośmy dobrego Boga, przez wstawiennictwo Niepokalanej Matki, aby obdarzył świat pokojem i umocnił wszystkie rodziny.

W szczególny sposób zwracam się do członków Żywego Różańca. Stanowicie wielką wspólnotę modlitewną i codziennie bierzecie do ręki różaniec. Dziękuję wam za tę niezwykłą służbę wobec parafii, diecezji i całego Kościoła. Dziękuję również za modlitwę w czasie pielgrzymki Żywego Różańca do Łagiewnik, jaka odbędzie się w sobotę, 27 września.

Maryi, Królowej Różańca Świętego, zawierzam wszystkie parafie i rodziny. 

Stanisław kard. Dziwisz
Metropolita Krakowski