1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, którzy we wrześniu obchodzą swoje małżeńskie jubileusze, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo dzieci.
Także dzisiaj o 17.30 będzie spotkanie modlitewne grupy Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Przypominamy, że rozpoczęły się przygotowania do bierzmowania dla klas II i III gimnazjum, gimnazjaliści z klas I rozpoczną swoje przygotowania za rok. Młodzież z klas II spotyka się w poniedziałki lub środy o godz. 17.30 lub 18.30. Młodzież z klas III we wtorki lub czwartki o 17.30. Prosimy tych, którzy jeszcze dotąd się nie zapisali, aby uczynili to ostatecznie w tym tygodniu.

3. „Mamy z Wieczystej” czyli grupa mam z małymi dziećmi i spodziewających się potomstwa zapraszają na spotkanie na temat: „Kredyt - czy należy się go bać? - czyli co każdy o kredycie wiedzieć powinien”. Gościem będzie doradca kredytowy, która opowie o kredytach, zwłaszcza gotówkowych i mieszkaniowych. Spotkanie rozpocznie się we wtorek o 10.30 w sali przy świetlicy parafialnej.

4. W środę rozpoczyna się październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tej modlitwie. Nabożeństwa będą się odbywać: dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla wszystkich wiernych – w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej. W niedziele o 17.15.

5. W tym tygodniu przypada:
- Pierwszy Czwartek Miesiąca: Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, dzieci ze scholi oraz ich rodziców na Mszę Świętą o godz. 18.00. Godzina Święta zostanie odprawiona w kaplicy Kalasancjusza o godz. 17.00.
- Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza Święta dla dzieci i gimnazjalistów o g. 16.30. Pół godziny wcześniej będzie spowiedź. Chorych w domach odwiedzimy przed południem.
- Pierwsza Sobota Miesiąca: Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie rano, po Mszy Świętej o godz. 8.00. Wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. W tej intencji o godz. 17.00 różaniec, a o 18.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej adoracja do godz. 21.00.

6. Msza św. animowana przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym wraz z modlitwą o uzdrowienie zostanie odprawiona w najbliższą sobotę, 4 października o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału.

7. Tworzy się drugi w naszej parafii Krąg Biblijny. Wszystkich chętnych zapraszamy w najbliższy piątek na godz. 18.30. W przyszłości termin spotkań będzie można zmienić w zależności od potrzeby uczestników.

8. Przy naszej parafii działa Duszpasterstwo Akademickie Pijarów (DAP). W tym tygodniu zapraszamy w I Piętek Miesiąca na adorację i spowiedź o 19.30 oraz Mszę św. o 20.00. Akademicka Msza św. odprawiana jest w każdą niedzielę o 19.15 - oprawę muzyczną i liturgiczną, po wakacyjnej przerwie wznawiamy w najbliższą niedzielę. Więcej informacji o nas znajdziesz na plakatach i stronie www.dap-wieczysta.pl