1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka.
Także dzisiaj, po południu o 16.00 Msza święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców, a o godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe.

2. Zapraszamy do licznego uczestniczenia w Nabożeństwach Różańcowych, które są odprawiane w naszym kościele: dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla wszystkich wiernych – w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej.

3. Jutro - 13 października po wieczornej Mszy Świętej zostanie odprawione ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją ze świecami.

4. W tym tygodniu przypada Dzień Edukacji Narodowej. Jak co roku przy tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli mieszkających w naszej parafii na Mszę Świętą w ich intencji w najbliższy piątek o godz. 18.00. Po Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym zapraszamy na radosną agapę.

5. Dzisiaj, z racji obchodzonego XIV Dnia Papieskiego, członkowie Akcji Katolickiej przeprowadzają kwestę na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który ma pomóc w formacji uzdolnionych młodych ludzi wywodzących się z małych miejscowości.

6. Duszpasterstwo Akademickie naszej parafii zaprasza na Kurs Alfa dla studentów. Początek 22 października. Jak się zapisać? O tym można przeczytać na plakatach.

7. Serdecznie dziękujemy za złożone tydzień temu do skarbony - serca ofiary na wykonanie witraży i organów w naszym kościele. Była to kwota 4 tys. złotych. Chcemy poinformować, że prace nad wykonaniem organów są już bardzo zaawansowane. Podobnie rzecz ma się z projektem i wykonaniem witraża nad chórem. W najbliższych dniach w kościele pojawi się gablota z projektem witraży oraz projektem organów. Osoby indywidualne, które chciałyby ufundować jakąś część witraża mogą zgłaszać się do o. proboszcza. Orientacyjny koszt wykonania 1m kwadratowego powierzchni witrażowej to 2 tys. złotych. A całość powierzchni okna nad chórem to prawie 50 m kwadratowych. Wszyscy ofiarodawcy indywidualni, którzy złożą ofiarę na wykonanie przynajmniej 1m kwadratowego witraża zostaną upamiętnieni z imienia i nazwiska dla potomności (jak to się zazwyczaj czyni) na tablicy fundatorów witraża, która zostanie umieszczona we wnętrzu kościoła. Podobnie prowadzona jest księga wszystkich imiennych ofiar, które poszczególne rodziny lub osoby złożyły do tej pory na wykonanie. Ale wdzięczny jestem za każdą złotówkę, którą wrzucacie do skarbony co miesiąc.

8. Nasze Wydawnictwo eSPe zaprasza na spotkanie z red. Marcinem Jakimowiczem z Gościa Niedzielnego, poświęcone jego najnowszej książce "Niech żyje słabość. O Wszechmocnym, który przychodzi jak żebrak". Zapraszamy w piątek 17 października o godz. 18 do kapitularza w klasztorze Dominikanów na ul. Stolarskiej.
Bliższe informacje na plakacie.