1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo małżonków, którzy w październiku obchodzą swoje jubileusze.
Również za tydzień zapraszamy rodziców z dziećmi przedszkolnymi na Mszę Świętą o godz., 16.00.

2. Nabożeństwa Różańcowe, są odprawiane w naszym kościele: dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla wszystkich wiernych – w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej.

3. Dziękujemy za wsparcie tydzień temu fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które funduje stypendia dla młodzieży z małych i ubogich miejscowości. W tym roku złożyliście na ten cel kwotę 5 800 zł. Bóg zapłać za wszystkie wasze ofiary.

4. Przyjmujemy intencje Mszy Świętych na pierwsze półrocze przyszłego roku oraz intencje Mszy Świętych gregoriańskich. Bardzo prosimy o zamawianie intencji w zakrystii, po Mszach Świętych, a w kancelarii tylko w wyjątkowych sytuacjach.

5. Kartki na wypominki za zmarłych są do zabrania ze stolika z tyłu kościoła. Prosimy o zaznaczenie na kartkach, czy wypominki mają być listopadowe czy roczne. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych przynosić można do zakrystii lub składać na tacę.

6. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy w naszym mieście uroczystość św. Jana Kantego, patrona Krakowa, a w środę wspomnienie św. Jana Pawła II.

7. W naszej parafii działa grupa młodzieży licealnej, która przygotowuje się do pełnienia wolontariatu w czasie Światowych Dni Młodzieży. Jest to młodzież, która przystąpiła już do bierzmowania. Część z nich tworzy zespół muzyczny. Zapraszamy także innych licealistów. Spotkania w poniedziałki o 19.30 prowadzą o. Piotr i o. Jacek.

8. Z racji niedzieli misyjnej przy wyjściu z kościoła klerycy naszego seminarium rozprowadzają kalendarz o tematyce misyjnej.
Także w związku z tygodniem misyjnym, w najbliższą sobotę zapraszamy do kościoła oo. Karmelitów na Mszę św. misyjną, którą odprawi o. Bartłomiej, misjonarz z Rwandy.

9. W najbliższą niedzielę, w naszej parafii będą kwestować wolontariusze Stowarzyszenia „Koliber”. „Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER” działa na rzecz dzieci leczonych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Dba o to, aby dzieci miały jak najlepsze warunki w tym trudnym dla nich czasie. W przyszłą niedzielę wolontariusze kwestować będą na pokrycie kosztów mieszkania, w którym mieszkają rodzice spoza Krakowa podczas pobytu ich dziecka w szpitalu. Często przez wiele tygodni są oni daleko od swojego domu, i nie stać ich na opłacenie noclegu. W „kolibrowym” mieszkaniu mogą odpocząć, przespać się, zebrać siły, aby każdego dnia móc towarzyszyć choremu dziecku na oddziale szpitalnym. Będziemy wdzięczni za wsparcie.