1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień błogosławić będziemy matki oczekujące urodzenie dziecka.

2. We wtorek przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msze w naszym kościele jak w dzień powszedni.

3. Można jeszcze składać wypominki. Pragniemy przypomnieć, że przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Modlitwa różańcowa rozpoczyna się każdego dnia o godz. 17.15.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej. Jest to święto całej parafii. Suma Odpustowa o g. 12.30, z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Sumie Odpustowej przewodniczył będzie o. Mateusz Pindelski, Asystent Generalny naszego Zakonu. Chcemy, żeby świętowanie odpustu ku czci Matki Bożej Miłosierdzia stała się też okazją do konkretnego gestu miłosierdzia. Przed kościołem w tym dniu odbędzie się kwesta na leczenie małej Madzi, która w wieku 7 miesięcy zachorowała na nowotwór złośliwy i potrzebne są środki na operację w Niemczech. Madzia jest córeczką naszej parafianki, więc pomoc, której udzielicie będzie pięknym gestem jedności z trudnym doświadczeniem, z którym zmaga się ktoś z naszej wspólnoty.

5. Ponawiamy zaproszenie na Spotkania Biblijne, które prowadzi o. Grzegorz. Zawiązała się nowa grupa ludzi, którzy zgłębiając Słowo Boże szukają Jego woli. Czytanie odbywa się metodą Ojców Kościoła, bardzo konkretną i praktyczną.

6. Pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Przyjaciół Misji Pijarskich odbędzie się w najbliższy czwartek 13 listopada po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich Przyjaciół i Sympatyków Pijarskich Misji. W czasie spotkania będzie można także dołączyć do Kręgu Przyjaciół.

7. Od listopada zmienił się dzień i godzina spotkań Grupy Odnowy w Duchu Świętym. Z cotygodniowych spotkań, odbywających się do tej pory w środy, spotkania Wspólnoty przełożone zostały na niedziele. Zapraszamy więc w każdą niedzielę na godz. 16.oo do dolnego kościoła. Dodatkowo w każdą czwartą niedzielę miesiąca Odnowa w Duchu Świętym będzie animowała Mszę św. o godz. 18.oo.

8. Już za dwa tygodnie, w niedzielę 23 listopada, odbędzie się Patrocinium, czyli Święto Opieki św. Józefa Kalasancjusza, założyciela Zakonu Pijarów. Z tej okazji zapraszamy wszystkie dzieci do dolnego kościoła na godz. 14.30. W programie m.in. występ Rewii Tanecznej „Fuks”, pokaz iluzjonisty, prowadzona zabawa taneczna oraz liczne konkursy i zabawy. Z tej okazji zwracamy się do Was o pomoc w ufundowaniu nagród dla dzieci. Mogą to być zabawki, książki, drobny sprzęt sportowy itp. Rzeczy te można przynosić na świetlicę, która otwarta jest w godz. od 15.00 do 18.00.

9. Comiesięczna Msza św. dla dzieci z klas III i dla ich rodziców oraz spotkanie przygotowujące do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w listopadzie wyjątkowo nie w drugą, ale w trzecią niedzielę miesiąca – czyli w przyszłą niedzielę o godz. 16.oo.