Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia

 

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej. Jest to święto naszej parafii. Suma Odpustowa zostanie odprawiona o g. 12.30, z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Przewodniczył jej będzie o. Mateusz Pindelski, Asystent Generalny naszego Zakonu. Dziękuję Ojcu Mateuszowi za jego obecność i głoszone dzisiaj przez cały dzień kazania. Ojciec Mateusz przez dwa lata pracował w naszej parafii, a obecnie w Rzymie pełni funkcję Asystenta Ojca Generała na Włochy i Europę Centralną.
Chcemy, żeby świętowanie odpustu ku czci Matki Bożej Miłosierdzia stała się też okazją do konkretnego gestu miłosierdzia. Przed kościołem dzisiaj odbywa się kwesta na pomoc w operacji małej Madzi, która w wieku 7 miesięcy zachorowała na nowotwór złośliwy. Madzia jest córeczką naszej parafianki, więc pomoc, której udzielicie dzisiaj, będzie pięknym gestem jedności z trudnym doświadczeniem, z którym zmaga się ktoś z naszej wspólnoty.

2. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a za tydzień błogosławić będziemy małżonków, którzy w listopadzie świętują małżeńskie jubileusze.

3. Zapraszamy na spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej, które odbędzie się w poniedziałek 17.11 po wieczornej Mszy św.

4. We wtorek, 18 listopada, gościem grupy „Mamy z Wieczystej” będzie p. Kinga Pukowska, doradca chustowy i żywieniowy, założycielka inicjatywy Rodzinny Namiot, prywatnie mama trójki dzieci. Opowie tym razem o rozszerzaniu diety Malucha. Spotykanie odbędzie się jak zwykle w salce przy świetlicy Kłapouszek, o godzinie 10.30. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych tematem.

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie formacyjne w najbliższy wtorek, po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie.

6. Już za tydzień, w niedzielę 23 listopada, odbędzie się Patrocinium, czyli Święto Opieki św. Józefa Kalasancjusza, założyciela Zakonu Pijarów. Z tej okazji zapraszamy wszystkie dzieci do dolnego kościoła na godz. 14.30. W programie m.in. występ Rewii Tanecznej „Fuks”, pokaz iluzjonisty, prowadzona zabawa taneczna oraz liczne konkursy i zabawy. Przyjdźcie koniecznie punktualnie, żeby nie stracić żadnej z atrakcji.

7. Przyszła niedziela - 23 listopada to Uroczystość Chrystusa Króla. Na Mszy Świętej o g. 11.00 ministranci i dzieci ze scholi odnowią swoje przyrzeczenia, a nowi aspiranci zostaną włączeni do grona kandydatów do służby ministranckiej.