1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo mam oczekujących na urodzenie dziecka.
- Także dzisiaj o godz. 15.30 – Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
- W niedzielę za tydzień na godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci przedszkolne.

2. Od tygodnia trwają Nabożeństwa Roratnie, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami i wszystkich parafian. Zachęcamy do uczestniczenia w tej celebracji ku czci Matki Bożej, która duchowo przygotowuje nas do Bożego Narodzenia.

3. Zapraszamy serdecznie na spotkania Klubu Seniora, które odbywają się we wtorki o godz. 10.00 w dolnym kościele.

4. Dzisiaj błogosławimy opłatki, które od ołtarza zabierzemy na wigilijny stół. Także dzisiaj członkowie Zespołu Charytatywnego i Wolontariatu rozprowadzają świece wigilijne „Caritas”. Od jutra natomiast, do następnej niedzieli, do koszy wystawionych przy kaplicy Kalasancjusza zbierać będziemy produkty żywnościowe, które posłużą do zrobienia paczek świątecznych dla osób potrzebujących pomocy w naszej parafii.

5. W przyszłą niedziele ministranci będą rozprowadzać sianko bożonarodzeniowe.

6. "Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER" zwraca się z prośbą pomoc w zakupie specjalistycznego wózka dla podopiecznej - 15 letniej Gabrysi z czterokończynowym porażeniem. Wózek, który poprzednio został zakupiony, po 7 latach wymaga wymiany gdyż dziewczynka urosła i waga jej znacznie się zmieniła. Ze względu na stan Gabrysi wózek musi być z lekkich materiałów, wytrzymały, z podstawką na respirator. Koszt takiego wózka to 17 tysięcy złotych, refundowane jest 3 tysiące. Z 1% finansujemy część kwoty, ale brakuje nam jeszcze 5 tysięcy złotych. Gabrysia, mimo ograniczeń, uczy się indywidualnie w domu, jest dzielną dziewczynką, która potrzebuje naszego wsparcia. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc. Ofiary będzie można złożyć w przyszłą niedzielę do skarbony – serca.

7. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: Antoni Banach Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…