1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie swego dziecka, a za tydzień będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w grudniu obchodzą małżeńskie jubileusze.
  - także dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci przedszkolne

 

 1. Do soboty trwają jeszcze Nabożeństwa Roratnie, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami i wszystkich parafian.

 

 1. Jutro, po Mszy wieczornej będzie spotkanie Akcji Katolickiej, a we wtorek - Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

 1. Członkowie Zespołu Charytatywnego i Wolontariatu rozprowadzają z tyłu kościoła świece wigilijne „Caritas”. Jeszcze tylko dzisiaj do koszy wystawionych przy kaplicy Kalasancjusza zbieramy trwałe produkty żywnościowe, które posłużą do zrobienia paczek świątecznych dla osób potrzebujących pomocy w naszej parafii.

 

 1. Przy wyjściach z kościoła ministranci rozprowadzają sianko bożonarodzeniowe do którego dołączony jest folder z propozycją modlitw w czasie Wigilii. Ofiary zasilą fundusz ministrancki.

 

 1. Opłatki na stół wigilijny można otrzymać w zakrystii.

 

 1. Jak ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę, dzisiaj do skarbony – serca można składać ofiary na zakup wózka dla 15-to letniej Gabrysi, podopiecznej "Stowarzyszenia na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER". Za ofiarność z serca dziękujemy.

 

 1. Okazja do spowiedzi świętej w tym tygodniu będzie jeszcze jutro i we wtorek od godz. 18.00, a w środę i w czwartek od 18.30 i będzie poprzedzona Nabożeństwem Pokutnym z rachunkiem sumienia. Bardzo prosimy o skorzystanie z tych terminów spowiedzi, ze względu na większą liczbę spowiedników, którzy będą wtedy obecni.

 

 1. Za tydzień przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Msze Święte odprawiać będziemy tylko do południa, czyli o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Mszy Świętych wieczornych o godz. 18.00 i 19.15 nie będzie. Wieczorem zasiądziemy bowiem w rodzinach przy wigilijnym stole. Pamiętajmy o chrześcijańskiej oprawie wigilijnej wieczerzy, czyli wspólnej modlitwie, przeczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa oraz o śpiewie kolęd. W jedności i miłości dzielmy się opłatkiem i niechaj to będzie czas przebaczenia i pojednania. Na godz. 24.00 zapraszamy na „Pasterkę”. Jak zawsze, zapraszamy, abyście przyszli całymi rodzinami, by zaczerpnąć z tej wyjątkowej atmosfery nocy Bożego Narodzenia. Przed „Pasterką”, o godz. 23.30 będzie modlitewne czuwanie i zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ofiary na tacę składane w czasie Pasterki przeznaczone zostaną na Fundusz Obrony Życia Dziecka Poczętego.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności Halina Górecka. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …