1. Jutro Święto św. Szczepana - pierwszego męczennika. Porządek Mszy świętych – niedzielny. Ofiary składane w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

2. W środę przypada Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w czwartek – Świętych Młodzianków – męczenników, a w piątek – św. Tomasza Becketa – męczennika.

3. Przyszła niedziela jest Niedzielą Świętej Rodziny. Na Mszę Świętą o godz. 12.30 w sposób szczególny zapraszamy małżonków, którzy w tym roku świętowali jubileusze 25 – lecia i 50 – lecia zawarcia sakramentu małżeństwa. W czasie Mszy Świętej wszyscy obecni małżonkowie wraz z jubilatami odnowią przysięgę małżeńską. Jest to patronalne święto rodzin należących do Oazy Domowego Kościoła, które również serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską, według następującego planu:
29 grudnia (piątek) - Pilotów, Raciborskiego, Wereszyckiego (dawna Kajty), Podmiejska, Nieznana, Rozmarynowa Swojska, Majowa
30 grudnia (sobota) - Wiejska, Startowa, Krzywoń, Widna, Żwirki i Wigury - domy
Kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00

Przypominamy, że kolęda odbywa się tylko w tej części parafii, w której nie było jej w roku ubiegłym.
Jak to jest od lat w zwyczaju naszej parafii, w czasie kolędy księża nie zbierają ofiar pieniężnych. Prosimy natomiast o składanie ofiar na potrzeby parafii w kopertach na tacę w niedziele. Takie ofiary można składać na tacę do końca stycznia, a także wpłacając na parafialne konto, którego numer można znaleźć na stronie internetowej.
Plan kolędy jest umieszczony również na stronie internetowej parafii.

5. W przyszłą niedzielę będzie do nabycia nowy numer gazetki parafialnej Głos Ostrej Bramy.

6. Przyjmijcie jeszcze od nas, duszpasterzy, najserdeczniejsze życzenia.

Życzymy świąt wypełnionych pokojem serca i radością z narodzenia Jezusa, abyście w Waszych domach i w życiu rodzinnym potrafili tworzyć atmosferę wiary, nadziei i miłości.