1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Świętej Rodziny. Na Mszę Świętą o godz. 12.30 w sposób szczególny zapraszamy małżonków, którzy w tym roku świętowali jubileusze 25 – lecia i 50 – lecia zawarcia sakramentu małżeństwa. W czasie Mszy Świętej wszyscy obecni małżonkowie wraz z jubilatami odnowią przysięgę małżeńską.
- Po południu, o godz. 17.00 spotkanie modlitewne Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Także dzisiaj, w ostatni dzień roku, zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – błagalne o g. 17.30. Będzie to okazja do podziękowania Bogu za dobro otrzymane w tym roku, przeproszenia za grzechy i zaniedbania oraz prośby o błogosławieństwo w roku nadchodzącym. Ponieważ dzisiaj jest niedziela i ostatnia Msza Święta będzie o 19.15, nie będziemy już odprawiali Mszy o 24.00, jak to było w ubiegłych latach.

3. Jutro Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii.

4. W tym tygodniu przypada:
- Pierwszy Czwartek Miesiąca: „Godzina Święta” zostanie odprawiona o godz. 17.00 w Kaplicy Kalasancjusza.
- Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza Święta dla dzieci i gimnazjalistów będzie o 16.30. Wcześniej spowiedź od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy do południa.
- Pierwsza Sobota Miesiąca: Msza św. w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych zostanie odprawiona o 18.00.

5. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych - jak w niedziele. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Dawnym zwyczajem błogosławić będziemy kredę oraz kadzidło. Przy wyjściach z kościoła będzie można w sobotę otrzymać poświęcone kredę i kadzidło. W tym dniu, po południu zapraszamy także na Koncert Kolęd, który rozpocznie się o godz. 16.30. Po koncercie odbędzie się spotkanie opłatkowe osób należących do wszystkich grup i wspólnot parafialnych.

6. Plan kolędy w najbliższym tygodniu przedstawia się następująco:

2 stycznia (wtorek) – Żwirki i Wigury (bloki 18, 28 i 36) i Bajana
3 stycznia (środa) – Chałupnika (domy), Chałupnika (bloki 4 i 12)
4 stycznia (czwartek) – Meissnera 6 (klatki I-VII),
5 stycznia (piątek) – Meissnera 6 (klatki VIII-XI) i Meissnera 4

7. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielę miesiąca. Do skarbony serca będzie można złożyć ofiary na pomoc rodzinom z Syrii w ramach inicjatywy Rodzina – Rodzinie. Naszej trosce na pół roku „Caritas” powierzył 25 rodzin ormiańskich, mieszkających w zbombardowanym Aleppo. Koszt miesięcznej pomocy jednej rodzinie wynosi 510 zł.

8. Z powodów technicznych z drukiem, gazetkę parafialną otrzymać będzie można za tydzień.

9. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: Wanda Walaszczyk, Irena Paprocka, Zofia Gil i Józef Czekaj. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…