1. Dzisiaj:
- po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 9.30 będzie błogosławieństwo osób samotnych, a za tydzień po Mszy o 11.00 błogosławieństwo dzieci
- o godz. 17.30 spotkanie modlitewne i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

2. We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w Nabożeństwach Majowych, które odprawiane będą codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele i święta o 17.30.

3. W czwartek świętować będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych - jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy Świętej o godz. 12.30 dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 114 i 128 przystąpią do I Komunii Świętej. Ponieważ w tym roku dzieci będzie ponad setka, a co za tym idzie również dużo gości spoza parafii, prosimy, aby wyjątkowo w tym dniu wybrać inną godzinę uczestniczenia we Mszy Świętej.

4. W tym tygodniu przypadają:
- Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza św. dla dzieci i gimnazjalistów o g. 16.30. Pół godziny wcześniej będzie spowiedź. Chorych odwiedzimy przed południem.
- Pierwsza Sobota Miesiąca: W miesiącu maju wznawiamy nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca. Nabożeństwo to, które jest wynagrodzeniem Najświętszemu Sercu Maryi, zostanie odprawione po Mszy Świętej o godz. 8.00.
Wieczorem natomiast zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. O godz. 17.00 różaniec, o 18.00 Msza Święta w tej intencji, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

5. W najbliższy piątek, dzięki dyspensie Arcybiskupa Krakowskiego nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych dla wiernych przebywających w tym czasie na terenie diecezji. Wierni, którzy z niej skorzystają proszeni są o inną formę zadośćuczynienia, na przykład o jakiś gest miłosierdzia.

6. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich latach, również w tym roku nasz Zakon organizuje akcję „adopcji maturzystów”. Jako Zakon zajmujący się nauczaniem i wychowaniem, chcemy wesprzeć ich modlitwą. Dlatego każdemu maturzyście proponujemy tzw. „duchową adopcję”. Za wszystkich, którzy powierzą się naszej duchowej opiece, każdego dnia o godz. 15.00 w naszym seminarium zakonnym odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwa do Ducha Świętego. 4 maja zaś zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich „zaadoptowanych maturzystów”. Każdy maturzysta, który chciałby zostać objęty naszą modlitwą, powinien zgłosić się wypełniając formularz umieszczony na stronie: maturzysci.pijarzy.pl. Więcej informacji również na plakatach umieszczonych przy wyjściu z kościoła.

7. W następną niedzielę w naszej parafii odbędzie się kolejna zbiórka na rzecz syryjskich rodzin w ramach akcji charytatywnej Caritas Polska "Rodzina Rodzinie".

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Mikołaj Parzelski, Anna Witkowska, Władysław Musiał, Jan Niżyński. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …