1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w maju świętują małżeńskie jubileusze, a za tydzień będzie błogosławieństwo dzieci.
- Po południu o godz. 16.00 Msza dla dzieci przedszkolnych, o 17.00 zmiana Tajemnic Różańcowych, a o 17.30 - Nabożeństwo Majowe.

2. Spotkanie osób należących do Wolontariatu Parafialnego odbędzie się jutro o godz. 19.00. Zapraszamy również osoby, które chciałyby włączyć się w tę działalność naszej parafii.

3. W najbliższy wtorek grupa Mamy z Wieczystej zaprasza mamy z małymi dziećmi na spotkanie z poczęstunkiem z okazji Dnia Matki. Tematem przewodnim spotkania będą potrzeby mam, a gościem specjalnym będzie Iga Stolar-Łypczak, publicystka, mama pięciorga dzieci, która podzieli się swoim doświadczeniem organizacji dnia licznej rodziny, tak by zaopiekować się również sobą.

4. W najbliższy czwartek, 31 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o g. 11.00, ponieważ po Mszy św. o g. 9.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy, ulicami Meissnera, Ugorek, Ułanów i Łąkową. Zapraszamy Parafian do licznego udziału w procesji. Prosimy o przyjście dzieci klas III - w strojach komunijnych, dziewcząt sypiących kwiaty, asysty procesyjnej do baldachimu, feretronów i chorągwi. Tydzień po Bożym Ciele trwa zwyczaj Oktawy Bożego Ciała. W tym czasie po Mszy Świętej i nabożeństwie odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy na te procesje dzieci pierwszokomunijne, dziewczęta sypiące kwiaty i służbę liturgiczną.

5. W najbliższy piątek rozpoczną się Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one odprawiane po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele o 17.30.

6. W tym tygodniu przypada:
- Pierwszy Piątek Miesiąca - od 16.00 spowiedź dzieci, a potem Msza Święta. Chorych tradycyjnie odwiedzimy do południa.
- Pierwsza Sobota Miesiąca - nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca, które jest wynagrodzeniem Najświętszemu Sercu Maryi, zostanie odprawione po Mszy Świętej o godz. 8.00. Wieczorem - modlitwa w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. O 17.00 będzie różaniec, o 18.00 Msza Święta w tej intencji i adoracja do godz. 21.00.

7. Proboszcz parafii św. Rodziny w Balicach przekazuje serdeczne podziękowanie za ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę w kwocie 11 597 zł. na pomoc w budowie tamtejszego kościoła.

8. W najbliższą niedzielę do skarbony - serca będzie można złożyć jeszcze ofiary na pomoc rodzinom z Syrii. Ze złożonych ofiar i tego, co pozostało z poprzednich zbiórek, zadeklarujemy pomoc na kolejne miesiące dla kilku rodzin mieszkających w Syrii.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Józef Sarna, Krystyna Kurowska, Maria Dębska, Anna Kowalska, Tadeusz Hanasz, Anna Kozik, Weronika Gałka. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…