1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień będzie błogosławieństwo rodzin
- o godz. 15.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca Godzina Miłosierdzia, potem adoracja w ciszy zakończona Nabożeństwem Czerwcowym o godz. 17.30 z procesją.

2. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się jutro o godz. 19.00.

3. Na Nabożeństwa Czerwcowe zapraszamy codziennie, po Mszy wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 17.30.

4. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. W tych dniach, po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie odbywać się będzie procesja, na którą zapraszamy szczególnie ministrantów i dziewczęta sypiące kwiaty. Prosimy o pomoc w niesieniu figur i feretronów. Prośbę kierujemy szczególnie do osób młodych i w średnim wieku, ponieważ stale brakuje nam chętnych do tak łatwej, a skądinąd zaszczytnej służby. Prosimy więc, aby każdego dnia trwania oktawy osoby chętne gromadziły się po komunii świętej obok kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.

5. Najbliższy czwartek to Pierwszy Czwartek miesiąca. Msza święta dla służby liturgicznej o godz. 18.00. Godzina Święta będzie odprawiona o 17.00 w Kaplicy Kalasancjusza.

6. W najbliższy piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W najbliższą sobotę – 9 czerwca w Łagiewnikach odbędzie się I Pielgrzymka Rodzin Dziecka Utraconego, pod przewodnictwem metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego. Szczegółowe informacje na plakatach.

8. Dzisiaj do skarbony - serca można złożyć jeszcze ofiary na pomoc rodzinom z Syrii. Ze złożonych ofiar i tego, co pozostało z poprzednich zbiórek, zadeklarujemy pomoc na kolejne miesiące dla kilku rodzin mieszkających w Syrii.