1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków obchodzących w czerwcu małżeńskie jubileusze, a za tydzień będzie błogosławieństwo dzieci.
- Po południu o 17.15 zmiana Tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe.

2. Rozpoczęły się wakacje. W związku z tym przypominamy, że od przyszłej niedzieli, w niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00! Msza Święta wieczorna będzie tylko o godz. 19.15.
- W dni powszednie lipca i sierpnia nie będzie także rannej Mszy Świętej o godz. 8.00.

3. W piątek przypada Uroczystość Świętych Piotra i Pawła. Msze Święte będą odprawiane jak w dzień powszedni. Swoje imieniny obchodzą ojcowie Piotr Górka i Piotr Wiśniowski. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.

4. Zapraszamy dzieci na wypoczynek organizowany w naszej parafii w pierwszych dwóch tygodniach wakacji, od 25 czerwca do 06 lipca (z wyłączeniem 30.06 i 01.07). Każdego dnia w godzinach od 9 - 14 planujemy zajęcia sportowe, plastyczne oraz wyjścia. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły i zapisy w biurze Centrum Kultury CALASANZ.

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Pielgrzymkę na Jasną Górę w niedzielę – 8 lipca. Szczegółowe informacje o pielgrzymce są w gablotach, a zapisy w zakrystii.

6. Trwa czas letnich temperatur i w związku z tym pragniemy zwrócić uwagę na kwestię odpowiedniego stroju, w jakim udajemy się na Msze Święte w kościele. Prosimy o przychodzenie do świątyni w stroju wyrażającym szacunek do tego miejsca i różniącym się od stroju używanego na spacery po plaży czy do uprawiania sportu. Zewnętrznym strojem wyrażamy bowiem także nasz stosunek do miejsca świętego, jakim jest kościół i Najświętszy Sakrament.

7. W przyszłą niedzielę - 1 lipca, gościć będziemy w naszej parafii młodzież z Wolontariatu Misyjnego Zgromadzenia „MISEVI Polska”, która pragnie podzielić się swoim doświadczeniem pracy na misjach na Madagaskarze, w Beninie i Ukrainie oraz zachęcić nas wszystkich do włączenia się w pomoc misyjną. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Irena Łaptaś. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…