1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo rodzin.
- Dzisiaj jest Pierwsza Niedziela miesiąca. Z racji czasu wakacyjnego nabożeństwo eucharystyczne będzie nie o godz. 15.00, ale o godz. 18.30.

2. Rozpoczęły się wakacje. W związku z tym przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00! Msza święta wieczorna będzie tylko o godz. 19.15. W dni powszednie lipca i sierpnia nie będzie także rannej Mszy Świętej o godz. 8.00.

3. W lipcu i sierpniu ulegają zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria nie będzie czynna w poniedziałki i piątki. We wtorki i czwartki będzie czynna od 19.00 do 20.00, a środę i sobotę - rano od 9.00 do 10.00. Informacje o zmianach znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

4. W tym tygodniu przypada:
- Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza Święta w intencji powołań zostanie odprawiona o godz. 18.00. Wcześniej, o 17.00 w kaplicy Kalasancjusza zostanie odprawiona Godzina Święta.
- Pierwszy Piątek Miesiąca. W czasie wakacji nie ma Mszy Świętej o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi będzie podczas Mszy Świętych porannych i wieczornej.
- Pierwsza Sobota Miesiąca: Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie odprawione po Mszy świętej o godz. 7.30. Wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. W tej intencji o godz. 17.00 różaniec, potem Msza Święta i adoracja do godz. 21.00.

5. Dzisiaj przy wyjściach z kościoła jest rozprowadzana gazetka parafialna Głos Ostrej Bramy, poświęcona tematowi ekologii. Zachęcamy do jej nabycia i uważnej lektury.

6. Wspólnot „Dom Chleba” serdecznie dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc w jej działalności na rzecz osób bezdomnych. Złożyliście kwotę 14300 zł.

7. Posłuchajmy teraz młodzieży z Wolontariatu Misyjnego Zgromadzenia „MISEVI Polska”…

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Krystyna Kołodziej i Marian Waligóra. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…