1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w lipcu świętują małżeńskie jubileusze, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo osób samotnych po Mszach o godz. 8.00 i 9.30.

2. W środę przypada święto św. Jakuba, Apostoła. Wspominamy także św. Krzysztofa, patrona kierowców. W dniu św. Krzysztofa po każdej Mszy Świętej będziemy prosić Boga o błogosławieństwo i rozwagę dla wszystkich kierowców. Następnie na parkingu przed kościołem będzie błogosławieństwo pojazdów.

3. "Caritas Polska” składa serdeczne podziękowania za darowizny przekazane przez Parafię Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie w roku 2017 i 2018 w ramach Programu Rodzina Rodzinie, w łącznej kwocie: 97 920,00 zł., na rzecz wsparcia konkretnych 32 syryjskich rodzin z Aleppo poszkodowanych wskutek działań wojennych. Nasza Parafia kontynuuje wsparcie dla syryjskich rodzin z Aleppo przez kolejne pół roku, tj. od lipca do grudnia. Tym razem obejmujemy pomocą 6 ormiańskich rodzin. Środki pochodzą z nadwyżek finansowych, jakie powstały podczas wcześniejszych zbiórek - a były efektem niezwykłej hojności Parafian, za co raz jeszcze serdeczne Bóg zapłać. Zarazem kontynuacja naszego wsparcia stanowi odpowiedź na skierowaną w ostatnim czasie przez Caritas Polska prośbę o rozważenie niesienia dalszej pomocy mieszkańcom Aleppo ze względu na dramatyczną sytuację, jaka panuje na miejscu. Więcej informacji na stronie Parafii oraz na FB."

4. Z dniem 1 lipca 2018 rozpoczęły się zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę – w ramach II Wspólnoty Śródmieście, których można dokonać drogą elektroniczną lub osobiście w biurze zapisów przy ul. św. Anny w Krakowie. Szczegółowe informacje na stronie internetowej pielgrzymki. Zachęcamy gorąco, aby pielgrzymować z naszą – pijarską grupą „14”, której przewodnikiem jest o. Dawid Borkowski.