1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień błogosławieństwo rodzin. Po południu, o 15.00 z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Następnie będzie adoracja w ciszy, a po niej, o godz. 17.30 - Nabożeństwo Eucharystyczne.

2. W naszej wspólnocie parafialnej pragniemy serdecznie przywitać kleryka Arkadiusza Niewęgłowskiego, który będzie u nas odbywał praktykę duszpasterską.

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msze święte o błogosławieństwo Boże dla dzieci i młodzieży w nowym roku szkolnym będą odprawione:
- o 8.00 dla klas V-VIII - Szkoły Podstawowej nr 114 oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 128
- o 9.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej Sióstr Pijarek i klas I-IV Szkoły Podstawowej nr 114
- na 9.00 zapraszamy również uczniów LO nr XXIII oraz Gimnazjum nr 11
Prosimy rodziców, aby zadbali o obecność dzieci i młodzieży na Mszy Świętej w tym dniu.

4. W tym tygodniu przypada:
- Pierwszy Czwartek Miesiąca: Zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę Świętą o godz. 18.00. Godzina Święta zostanie odprawiona w kaplicy o godz. 17.00.
- Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza Święta dla dzieci i gimnazjalistów będzie o godz. 16.30. Pół godziny wcześniej rozpocznie się spowiedź. Chorych w domach odwiedzimy przed południem.

5. Pierwsze, powakacyjne spotkania Kręgów Biblijnych odbędą się w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła.

6. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Nasze Centrum Kultury Calasanz zaprasza wszystkich chętnych na dzień otwarty w przyszłą niedzielę 9 września po Mszach świętych o godz. 11.00 i 12.30 do salek w dolnym kościele. Będzie można się dowiedzieć jakie zajęcia Centrum oferuje na najbliższy rok szkolny, spotkać się z prowadzącymi zajęcia i zapisać się na nie. Zajęcia w Centrum Kultury rozpoczną się 10 września.

7. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Jacek Kaczmarczyk, Marian Sidor i Zbigniew Gołkowski. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…