1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka.
  2. Osoby należące do Parafialnego Klubu Seniora zapraszamy we wtorek na godz. 10.00 do parafialnej kawiarenki w dolnym kościele. Zapraszamy także wszystkich seniorów, którzy chcieliby dołączyć do klubu.
  3. W najbliższą środę - 12 września nasz Zakon obchodzi uroczystość patronalną ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Sąsiednia parafia pijarów, przy ul. Dzielskiego przeżywa również odpust parafialny. Suma odpustowa zostanie tam odprawiona o godz. 18.00. W najbliższą niedzielę – 16 września o godz. 17.00 parafia ta będzie przeżywać także uroczystość konsekracji kościoła, której przewodniczył będzie abp Marek Jędraszewski. Jesteśmy zaproszeni na obydwie uroczystości.
  4. W czwartek – 13 września, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z procesją ze świecami.
  5. Nasze Centrum Kultury Calasanz zaprasza wszystkich chętnych dziś po Mszach świętych o godzinie. 11.00 i 12.30 do salek w dolnym kościele. Będzie można się dowiedzieć jakie zajęcia  Centrum oferuje na najbliższy rok szkolny, spotkać się z prowadzącymi i zapisać na zajęcia. Większość zajęć zaczyna się od jutra.
  6. Ruszają zbiórki ministranckie o godz. 17.15: - w poniedziałek: aspiranci i kandydaci, - we wtorki: średni ministranci, - w środy: starsi ministranci, - w czwartki: kandydaci na lektorów i lektorzy. Zapraszamy nowych chłopców, którzy pragną zostać ministrantami i włączyć się do służby Bożej.
  7. Dziewczęta lubiące śpiewać zachęcamy do wspólnego śpiewania na chwałę Boga i dla radości parafian. Próby scholi są w piątki od 15.30 do 17.00 w salce pod kościołem.
  8. Rozpoczynają się zajęcia piłki siatkowej we wtorki i czwartki. Dla dzieci klas 5-8 o godz. 17.30, dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej - o godz. 18.30.
  9. Małżonków, niezależnie od stażu, ilości dzieci czy wolnego czasu zapraszamy na „Jesienny przegląd małżeństwa”. Jest to propozycja duszpasterstwa małżeństw w naszej parafii w postaci 8 randek tematycznych. W trakcie około dwugodzinnych spotkań będą podejmowane zagadnienia z codziennego życia małżeństwa, jak: komunikacja, religijność, wybaczanie, seksualność, konflikty, teściowie. Poprzednia edycja odbyła się w ubiegłym roku i była bardzo dobrze przyjęta przez uczestników. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 29 września o godzinie 17.00, a kolejne będą odbywały się co tydzień. Istnieje możliwość opieki nad dziećmi. Zapisać się i uzyskać informacje można pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Terminy kolejnych spotkań i adres podane są na plakatach przy wyjściu z kościoła. Zanim podejmiecie decyzję, sprawdźcie, czy będziecie mogli uczestniczyć w kolejnych randkach. Na obecną edycję możemy przyjąć 9 małżeństw, zatem decydować będzie kolejność zgłoszeń.
  10. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Kazimierz Kudyba i Bronisława Jewiasz. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…