1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo małżonków obchodzących we wrześniu małżeńskie jubileusze.

2. W najbliższą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców na Mszę Świętą o godz. 15.30 i spotkanie. Prosimy o obecność obojga rodziców.

3. Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej, odbędzie się w poniedziałek, 17 września po wieczornej Mszy św.

4. Spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryj będzie w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej

5. "Centrum Kultury Calasanz” zaprasza na zajęcia. Na gimnastykę rehabilitacyjną seniorów zapraszamy we wtorki o 8 lub 9, a osoby pracujące w poniedziałki o 17.00. Ruszają także zajęcia z Zumby dla dorosłych w poniedziałki o 20 i czwartki o 19. Dzieci w wieku 6-10 lat na zumbę zapraszamy w czwartki o 18. Nasze centrum poszukuje wolontariuszy, szczególnie wśród młodzieży i studentów, którzy mogliby pomagać dzieciom w odrabianiu lekcji i pilnowaniu dzieci w trakcie zajęć.

6. W tym tygodniu rozpoczynają się spotkania młodzieży klas 8, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Młodzież prosimy o przyjście w tym tygodniu na jeden z wybranych terminów: w środę – godz. 17.00 lub 18.00 oraz we czwartek – godz. 17.00.

7. Bardzo serdecznie zapraszamy do naszego chóru parafialnego GAUDETE. Próby odbywają się we wtorki od godz. 19.30 do 21.00. Na godz. 19.00 zapraszamy tych wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę w chórze na zajęcia wprowadzające.

8. Dziewczęta lubiące śpiewać zachęcamy natomiast do wspólnego śpiewania na chwałę Boga i dla radości parafian. Próby scholi są w piątki od 15.30 do 17.00 w salce

9. Małżonków zapraszamy na „Jesienny przegląd małżeństwa”. Jest to propozycja duszpasterstwa małżeństw w postaci 8 randek tematycznych. W trakcie około dwugodzinnych spotkań będą podejmowane zagadnienia z codziennego życia małżeństwa, jak: komunikacja, religijność, wybaczanie, seksualność, konflikty, teściowie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 29 września o godzinie 17.00, a kolejne będą odbywały się co tydzień. Istnieje możliwość opieki nad dziećmi. Zapisać się i uzyskać informacje można pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Terminy kolejnych spotkań i adres podane są na plakatach przy wyjściu z kościoła. Zostało jeszcze kilka miejsc.

10. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Antonina Wicher, Jan Soza, Romuald Kleszcz, Andrzej Korfel i Maria Haas. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…